druhá stovka (29.12. 2011 – 13.3. 2012)


101. Potěšilo mě, že máme za sebou celou stovku zážitků, které nám udělaly radost. A taky že nás čeká ještě dalších devět set krásných okamžiků, které nás potěší a rozjasní nám den. Nemůžu se dočkat a už teď jsem vděčná za každý z nich. (Boh)

102. Udělal mi radost den s mamkou, kino a nákupy. Udělala mi radost jasnovidka na ulici. (FF)

103. Udělalo mi radost, že budu mít nového spolubydlícího, který se jmenuje Kenneth. Pokud on je Ken, mohla bych já být Barbie? (Boh)

104. Mám radost z nových knížek. Jsou veselé, barevné a odlehčené. Jako teď já. (FF)

105. Jsem ráda, že má kamarádka přestala mít žaludeční křeče a konečně řekla, co chtěla. Postěžovala si těm nejbližším na jiné nejbližší a kupodivu měli stejný názor jako ona, jen se ho báli říct. Takže teď mají společný problém, který je paradoxně ztmeluje a ještě se zbavili bolení žaludku. (Boh)

106. Potěšila mě brazilská depilace intimních míst. Zní to masochisticky, ale ano, mám velmi dobrý pocit. Domnívám se totiž, že strniště a neustálé holení je fajn…u mužů. Ale samet je samet. A to na dlouhou dobu. Doporučuji! (Boh)

107. Udělal mi radost povánoční oběd s taťkou, seznámení s novou maminkou a odpolední martini. Jak zpupné a příjemné! (FF)

108. Udělal mi radost Silvestr na horách. Jezdila jsem na prkně, poznala super lidi a užila si každou minutu. S Drahým i bez Drahého. (Boh)

109. Jsem nadšená, že za poslední rok do mého života nečekaně přibylo auto, dům, blog, nová práce a spousta skvělých inspirativních lidí. Byl to skvělý rok! (FF)

110. Udělalo mi radost, že jsem si zase zatancovala. Jak na Nový rok tak po celý rok. Beránku náš… (Boh)

111. Potěšilo mě pozvání do Florencie. Thank you Tinka! (Boh)

112. Pobavila mě sms typu: “Piš si se mnou a nespi!”, kterou jsem si samozřejmě přečetla až ráno. (Boh)

113. Udělal mi radost můj nový, jasně růžový svetřík. Zbožňuju černou, ale někdy je prostě čas na barvy. I když je šedivý leden. Právě když je šedivý leden! (FF)

114. Potěšily mě výprodeje v Marks&Spencer. Nakoupila jsem vánoční věnce, po kterých jsem tak toužila, sehnala luxusní svetřík a využila slev na vánoční přáníčka a jiné prkotiny, které příští Vánoce jako když najdu. Strašně se těším. Protože na další Vánoce budu připravená a užiju si je, i kdyby čert na koze jezdil. Hallelujah! (Boh)

115. Dělá mi radost knížka Není přání jako přání od Alexandry Potter. Dala mi ji Femme Fatale. I když není výborná (ta knížka, ne Fatalka), ale jen dobrá a i když si nepokrytě myslím, že píšeme mnohem líp, i tak je super a baví mě. Čtu ji v tramvaji i večer před spaním a je mi dobře. Děkuju. Fatalko! (Boh)

116. Mám radost ze svého nového kávovaru. Moc jsem ho chtěla, nikomu jsem to neřekla, a přesto jsem ho dostala. Jen co ho vyexpeduju z auta do bytu, napíšu jistě pěkný článek o tom, co se mi přihodilo během jeho zprovozňování. (FF)

117. Mám radost, že si dělám, co chci. Co OPRAVDU chci. (FF)

118. Mám radost ze svého nového spolubydlícího. I když je to nepraktický filozof, který mi hned první den “vyžvejkal” klíč v zámku. I tak jsem ráda, že ho mám. Můj byt najednou získat takový zvláštní Jane Austenovský nádech. Oh, yes, indeed. (Boh)

119. Líbí se mi citát podnikatelky Mary C. Crowley: “Každý večer se obracím se svými starostmi na Boha. Stejně bude vzhůru celou noc.” (FF)

120. Maximálně mě nadchlo zjištění, že písničku, kterou jsem si zpívala celý den, ve skutečnosti nazpíval náš nájemník. Je fajn znát autora osobně. A ještě lepší je to “objevit” s ročním zpožděním. Šrouby a matice… (Boh)

121. Dělají mi radost sms od Fatalky. (Boh)

122. Potěšilo mě, že jsem průšvih v práci vyřešila tím, že jsem si dala na focení zabijačky jitrnici a pak šla na manikuru, místo toho, abych řešila neřešitelné a stresovala se tím. Věci jsou jen tak důležité, jak si myslíme! (FF)

123. Potěšila mě večeře s mým spolubydlícím a přáteli, která se i přes menší kulinářské katastrofy povedla a všichni se dobře najedli a pobavili. Mám ráda stůl plný  jídla a lidí. Zvlášť, když už mám zase myčku. (Boh)

124. Mám radost z krásných dárků, které jsem sehnala pro kolegyni k narozeninám. Květin a barevných, v podstatě neužitečných věcí, není nikdy dost! (FF)

125. Mám radost, že je mi každým dnem líp a líp, že jsem přestala nekontrolovatelně zvracet, především díky tomu, že jsem si dokázala přiznat, z čeho má nevolnost pramení. Afirmace Luise Hay jsou k nezaplacení. (Boh)

126. Mám radost, že opravdu platí, že co jsme v roce 2011 zaseli, to teď sklízíme. (FF)

127. Udělala mi radost výplatní páska. Kdyby to tak bylo každý měsíc, vůbec bych se nezlobila. Oh yeahhhh! (Boh)

128. Moc mě potěšil email od kamaráda. Dokonce mě tak dojal, že jsem málem plakala v ranní tramvaji. Jo, když jednou roztajete, emoce se hrnou ven kdykoliv. (FF)

129. Udělalo mi radost, že jsem zhubla o velikost. Bohužel ještě občas nekontrolovaně zvracím, což není dobře, ale zase se vejdu do menšího oblečení, což v Miláně jako když najdu. (Boh)

130. Mám radost, že se mi včera všude objevovaly jedničky. Nejdřív 11 při nákupu, pak 111 při čekání na úřadě, pak 1111 v supermarketu. 1 znamená, že se mám soustředit na své tužby a ne strachy. A to se na začátku dne objevilo 666! co to znamená? Pevně věřím, že harmonii. Znamení, že je svět v pořádku. (FF)

131. Potěšily mě komentáře na našem blogu. Vážím si každého z nich. Je správné, projevit svůj názor. Děkujeme za Vaši aktivitu. Asi by Vás to ani nenapadlo, ale tetelíme se z toho blahem! (Boh)

132. Nadchlo mě zjištění, že i muži mají slabost pro vysoké podpatky. A nestydí se je nosit. Bravo! (Boh)

133. Udělal mi radost citát, který na mě vykoukl z tiskové zprávy. Dalai Lama: “Lásce a vaření se oddávejte bez ohledu na nebezpečí.” No, dýni už jsem zvládla, teď je asi na řadě to druhé. (FF)

134. Měla jsem radost, když jsem vpodvečer vyhlédla z okna, obloha byla růžová a na nebi byl veliký růžový oblak ve tvaru anděla. (FF)

135. Mám raodst z nové, jasně červené sukně do pasu. Ano, je trochu výstřední. Jenže o to jde, ne? (FF)

136. Pobavila mě moje kamarádka, která mi napsala, že sjednat si se mnou se mnou schůzku je těžší než osouložit Davida Beckhama. Doufám, že se jí to podaří. Shcůzka i ten David! Minimálně v tom prvním ji můžu pomoci. (Boh)

137. Potěšilo mě, že jsem se přihlásila na meditační kurz.  (FF)

138. Udělal mi radost oběd s Drahým. (Boh)

139. Mám radost, že v neděli půjdeme s Bohyní na naši oblíbenou dlouhou snídani do Café Louvre. Jupííí! (FF)

140. Udělaly mi radost nákupy a slevy. Vlítla jsem do H&M, koupila tři svetry za 400 CZK, namísto 2 200CZK a zvesela vytančila do večerní Prahy. Jsem Bohyně výhodných nákupů! (Boh)

141. Mám radost ze svých studentů. Začínají se zlepšovat a konečně rozlišovat průběhový čas od prostého. (Boh)

142. Mám radost z nového prádla, ke kterému mě dovedla Bohyně slev. Mňauuuuu! (FF)

143. Mám radost, že jsem přes všechny variabilní symboly a podobné nesrozumitelné věci dokázala konečně zaplatit dva super užitečné vouchery. Dík opět patří Bohyni. (FF)

144. Udělal mi radost oběd s Fatalkou. Dokáže totiž z vodopádu slov a myšlenek vyextrahovat podstatu mého trápení, za což jsem jí vděčná. (Boh)

145. Potěšilo mě vidět se zase s Limetou. Bylo to milé, nečekané, velmi poučné a uvolněné. Takové to je mezi přáteli, když se znáte léta. Především když se znáte z doby, kdy jste měli zelené vlasy, piercing a taky nosili plastové růžové sáčko a pyšnili se melíry. (Boh)

146. Mám radost z lososové bagety z Boulevardu k obědu. Byla přesně tak křupavá jak jsem potřebovala. (FF)

147. Potěšilo mě, že jsem byla na tiskovce na ministerstvu jediná blondýna. V zářivém svetříku. Vypadalo to, že tam nemám co dělat, ale bylo to tak mile osvěžující. (FF)

148. Potěšily mě nové (třetí!) boty. Z Geoxu. Mamma si je koupila o víkendu, ale zjistila, že jí nevyhovují, tak mi je dala. To mě opravdu a upřímně mooooc mrzí, že jí nevyhovují. Mně totiž padnou báječně! (Boh)

149. Mám radost, že mi šéf doporučil více práce v terénu. Prý se na světě děje mnohem víc zajímavých věcí než v kanceláři. Souhlasím a vyrážím do světa. (FF)

150. Udělal mi radost nový termohrnek ze Starbucksu. Koupila jsem si ho jen tak. Je na něm srdce, do kterého míří malé šípy, s nápisem sweet. And it´s so sweet! (Boh)

151. Měla jsem radost, že přijela Bohyně, a když bylo nejhůř, přivezla věci první pomoci (nebo poslední záchrany?). Víno, hambáč, čínské mince pro štěstí, optimismus a cigárka. Když máte někoho, kdo vám o půlnoci doveze hambáč, nic není tak strašný! (FF)

152. Mám radost, že dnes večer souhrou zvláštních náhod vyrážím na death metalový koncert Hell yeah!. Ráno po takovém večírku je teď pěknou paralelou mého milostného života. A protože jsem co? Protože jsem drsná holka! Jdu shánět křivák. (FF)

153. Udělalo mi radost, že je Itálie pořád dobrá. Ne-li lepší! (Boh)

154. Mám radost, protože se mi ke článku povedlo domluvit kurz vaření a rozhovor s rakouským velvyslancem. Tak je to správně. A navíc půjdu na salsu. Jupí! (FF)

155. Jsem ráda, že náš blog, naše dítě, nezemřelo v péči Fatalky. I když bylo trochu na umělé výživě, i tak vydrželo. Dobrý genofond se holt pozná. Jsme super rodiče. (Boh)

156. Udělala mi radost sms, kterou jsem dostala od Fatalky. Zatímco jsem se já válela v posteli a snažila se zvítězit nad střevní/žaludeční chřipkou, ona byla na služebce. Na králičí farmě, kde pobíhala mezi bobky. A kdo je teď na tom hůř? (Boh)

157. Těším se na kurz salsy a vaření, protože ať to bude jakkéliv, budou z toho dva skvělé příspěvky do Tasted on us! (FF)

158. Mám radost, že padá sníh, je úplněk a všude je klid a ticho. Katarze. (FF)

159. Udělala mi radost nová matrace, kterou dneska dostanu. Baterie v kuchyni, výměna bojleru a to, že se zase začalo v mém bytě topit. Fakt, že několik dní tekl bojler a pak se dokonce vznítil, je ve světle nových požitků jen malým nepodstatným detailem. (Boh)

160. Mám radost z nové permanentky na cvičení. (Boh)

161. Mám radost, že mám spoustu nových pracovních úkolů, které mě vytrhnou z nudy a monotónosti, která po roce v práci nastala. A taky nebudu mít čas a energii myslet na blbosti. (FF)

162. Mám radost, že jsem se zcela náhodou potkala s Femme Fatale. Neviděly jsme se skoro měsíc. Já šla po hlavní ulici a ona se ke mně přidala z postranní. A bylo to krásné, milé, intenzivní a nejednou mi nepřipadalo, že jsme se neviděly věčnost. (Boh)

163. Mám radost, že jsem cestou z práce zabloudila, došla na Vyšehrad, dívala se na stromy a stráně pokryté sněhem a růžový opar nad Prahou a připadala si v té zimě a s knihou v ruce jako postava z ruského románu. Do té doby, než mi zavolala Bohyně a nezačaly jsme probírat muže. Klid ustal a tak to má být. Jen ať to pěkně frčí! (FF)

164. Udělal mi radost citát “Čím víc světla v sobě rozsvítíte, tím světlejší bude svět kolem vás.” (FF)  …Něco na tom opravdu je. (Boh)

165. Rozesmál mě včerejší email od Fatalky: “Dneska odpoledne učíš, viď?”, který jsem si přečetla až dnes. Kdybych si ho přečetla včera, mohla bych zorganozovat naše setkání, ale tím, že jsme se cestou z práce neplánovaně potkaly – z práce šla Fatalka, já šla z doučování- mi Vesmír dal jasně najevo, že k sobě patříme, že jsme si souzené a že se prostě potkat máme. I když jen na 12 minut. (Boh)

166. Moc mě pobavilo, že na Sv.Valentýna budeme na blogu publikovat úžasný článek od Fatalky, který pojednává o singles. Je to takové tragicky dojemné. Název Neatraktivní amorální neurotička hovoří za vše. Už teď se těším na komentáře. (Boh)

167. Mám radost ze souboje svého cynického a romantického já. Sbírala jsem totiž materiál na valentýnský článek, a když jsem si pročítala 15 tipů na nejlepší schůzku, asi u sedmého tipu mi došlo, že jsem všechny ty věci z romantických filmů v posledních týdnech dělala. A nebylo to trapné. Vlastně to bylo skvělé. Je jedno, jak to dopadlo, já jsem se o sobě naučila dost. Díkybohu za to. (FF)

168. Těší mě nové přátelství, které jsem v posledním měsíci navázala. Od prvního setkání mi bylo jasné, že my dvě si budeme rozumět a není to jen způsobeno téměř totožným datem narození. Mám obrovskou radost, že jsem se osmělila, naslouchala své intuici a překonala obavy z následků a podrážděných reakcí okolí. Mám novou kamarádku, které důvěrně říkám Sestra (kterou jsem nikdy neměla). Nebo Divoška. Podle potřeby. A jsem více než bezmezně vděčná, že i po třicítce se můžu s někým tak hluboce skamarádit! Děkuju! (Boh)

169. Potěšil mě můj šéf, který mi na větu: “Mám se zvláštně,” řekl: “Výborně, to je tam velký potenciál na zlepšení.” (FF)

170. Absolutně mě rozradostinily tapety, které jsem dostala od své skvělé kamarádky. Jak je budu ve svém secesním bytě lepit, to zůstává zatím velkou neznámou. Ale jistě to bude zábava. Děkuju! (Boh)

171. Mám radost z předjaří. (FF)

172. Mám radost z prohlížení nových jarních kolekcí. Jsem nadšená! Nová sezóna je krásná, hravá, jemná, nosí se květiny ve vlasech, opulentní šperky i eklektizmus. Jupí! Něco mi říká, že tahle sezóna bude báječná! (FF)

173. Baví mě nový student, který je precizní, krásný, milý, chytrý a…fotbalista! (Boh)

174. Těším se na kurz indické masáže hlavy a thajské masáže nohou, na které jsem se objednala. Beru to jako přípravu na dokonalé manželství. (Boh)

175. Nemůžu ani dospat z radosti, že jsem neprošvihla výstavu Davida LaChapellea a že v sobotu vyrazím do Rudolfina. Budu si kvůli tomu dávat budíka, což v mém případě značí absolutní zájem. Já totiž nikdy o víkendu nevstávám s budíkem. Pokud nemusím. Ale teď musím, chci! Jupí jupí jou! (Boh)

176. Udělal mi radost předjarní úklid při kterém jsem našla kde co. Od laskavé korespondence s bývalým přítelem, přes mentální mapu toho, co bych chtěla dokázat, až po fotografie ze základky. Všechno mi to udělalo radost. (Boh)

177. Těším se domů. Dostala jsem totiž několik hřebíčků, takže dneska konečně – po dvou letech – pověsím obrázky na zeď. Kladivo jsem našla během úklidu. Takže už nebudu muset hřebíčky zatloukat podpatkem od kozaček, ale stane se ze mě opravdový kutil. (Boh)

178. Udělaly mi radost kudrlinky. Na jedné domácí party plné umělců jsem si nonšelantně umyla vlasy a nechala si je speciálně upravit. Od té doby jsem ve svém “vlno-bytí” nadmíru šťastná. (Boh)

179. Rozjařila mě nečekaná návštěva mé úžasné kamarádky, která mi přinesla víno, limonádu, Bebe sušenky, Kinder vajičko a 8 rolí toaletního papíru. Myslím si, že ten toaletní papír mě nadchnul nejvíc! (Boh)

180. Jsem šťastná prostě jenom tak. Protože mám uklizeno, v sobě i kolem sebe, mám své plány, cvičení, knihy, studenty, usnesení a rozhodnutí a večer usínám s úsměvem na rtech. Prostě jsem šťasná jen tak. Můj život mi dělá radost. (Boh)

181. Mám praktickou radost z nově uzavřeného životního pojištění. Sice se mě jako singl člověka moc položek k vyřešení netýkalo, vlastně jen náklady na pohřeb, ale i tak jsem ráda, že byla paní úřednice milá, nápomocná a dokonce mě po skončení oficiální pracovní doby odvedla ven zákulisím banky! (FF)

182. Potěšil mě pán ráno na zastávce, který pomohl chlapečkovi, jež upadl z koloběžky a pak s úsměvem jeho mamince řekl: “Já jsem upadl už stokrát, ale člověk vždycky vstane, viďte?” Tomu pánovi jsem pak hlídala tašku, když si šel koupit jízdenku a to je malinké potvrzení, že koleběh dobra funguje, pokud bych chtěla být patetická. (FF)

183. Strašně se těším na kolekci Marni a její zítřejší uvedení, kam jdeme s Fatalkou. Jen doufám, že to nebude stejně jako Versace, tak trochu marný… (Boh)

184. Rozveselil mě malý spotřební flirt při koupi fénu. Ano, bylo trochu divné že mi prodavač nabídl, že mi tu hlavu klidně přijde ráno vyfoukat a při odchodu za mnou pokřikoval, že tam bude zase v středu, ale není to jedno? (FF)

185. Tak nějak smutně mě rozveselily fotografie, které mi potvrdily správnost nedávných rozhodnutí. Byly potvrzením, že má intuice je silnější než vůle a touha, které občas nevidí a neslyší. A to mi dělá radost. (Boh)

186. Mám radost, že kousek ode mě bydlí kamarádka Iveta. Mám radost, že u mě byla na náštěvě s pejskem a že si mě pejsek snad oblíbí. Alespoň tomu výrazně nasvědčovaly kopulační pohyby, které páchal na mé ruce. (FF)

187. Mám radost z každého vybaleného a uklizeného kousku v novém bydlišti a jsem nadšená, že jsem spala šest hodin v kuse. I přes tu velkou únavu mám radost, že špatné, nefunkční a škodlivé věci jsou pryč, protože o to je víc místa pro dobro. (FF) 

188. Potěšila mě tiskovka na ministerstvu. Předtím jsem se totiž prošla kolem řeky na sluníčku, dostala jsem na ministerstvu Marlenka Kuličky jen za to, že jsem se dostavila a nakonec mě na kávu pozvali dva pánové. Nešla jsem, ale byl to milé a přestalo mi připadat, že mi to dneska strašně nesluší. (FF)

189. Udělalo mi radost, že někdy všechno může být jinak, než si myslíme. Většinou si o určité situaci vytvoříme nějaké domněnky, o kterých jsme pevně přesvědčeni, že jsou pravda a nakonec se ukáže, že je všechno jinak. Líp. (FF)

190. Škodolibě mě rozveselila informace, že mi zítra zřejmě přijdou k MDŽ popřát komunisti. Když seberu odvahu, tak se jich s úsměvem na rtech zeptám, kde je náš majetek, který jsme v restitucích už zpátky nedostali, kde jsou životy mých příbuzných, kteří dopadli špatně a kde je jejich komunistické svědomí, pokud nějaké mají. A ještě přidám svou repliku o tom, že neexistuje nový nebo jiný komunista. Komunista bude pořád komunistou. Stejně jako póvl póvlem. Takže ať si ten karafiát strčí tam kam slunce nesvítí a vrátí se až mi budou schopni odpovědět na moje otázky. A víte co, není to příliš buddhistický přístup, ale jen ta představa mi udělala radost! (Boh)

191. Těší mě vybírat na netu doplňky do bytu a těšit se, až si je pořídím. (FF)

192. Mám velikou radost z přívěsku na klíče – anděla od Bohyně. Pořád se na něj musím koukat. (FF)

193. Potěšil mě citát: “Buďte, kým chcete být, a říkejte, co máte na srdci. Těm, na kterých záleží, to nevadí. A na těch, kterým to vadí, nezáleží.“ Theodor Seuss Geisel (FF)

194. Pobavil mě článek na novinky.cz od jakési Dany Sokolové, která si spletla slovo zdiskriminovat se slovem zdiskreditovat. (Boh)

195. Mám radost z nových vlasů, námořnického trička, sexy lesklých kalhot zvaných gumáky a z nové francouzské manikúry. Ano, je to povrchní být nadšená ze statků, ale já opravdu jsem. Zvlášť když se vejdu do kalhot o číslo menších. (Boh)

196. Mám radost, že ve svých přátelích čím dál víc rozpoznávám, že to nejsou jen dobří přátelé, ale spřízněné duše. (FF)

197. Mám radost, že jsme se nezalekla ani hnusného jednání, ani chování, které nemá úroveň a dál si trvala na svém. Ušetřila jsem tak deseti tisíce své rodině. (Boh)

198. Radost a klid, který mi způsobila nedělní smska od Bohyně o andělech, se slovy vyjádřit nedá. Ona je ženský Paulo Coelho! (FF)

199. Mám radost, že jsem sebrala odvahu a napsala příspěvek Mít Kinderstube. Pochopila jsem totiž co je to “autorské psaní”  a taky co znamená nemyslet při psaní na faráře ani na babičku, jak pravil Arnošt Lustig. Ano, tenhle příspěvek moc neladí s myšlenkou, že bych byla ženský Paulo Coelho, ale až se dostanu do odvážnější polohy, možná ji taky zveřejním. A pak už stud a obavy přestanou v mém životě existovat a nic mě nezastaví… (Boh)

200. Máme radost, že blog tak dobře šlape. Že jsme zažily spoustu krásných momentů a že je tolik věcí, ze kterých máme radost. Ano, je spousta věcí, které nás stejně jako autory blogu, který byl inspirací pro vznik této rubriky, s*rou, ale proč podněcovat v dalších lidech hněv a vztek. Pojďme se pochválit a připomenout si, co nám doopravdy dělá radost. Zbývá ještě 800 volných kolonek a to nám opravdu dělá radost! (Boh+FF)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s