Jako pára nad hrncem

(Boh) Má kamarádka (ano, další úžasný a talentovaný člověk) na svém blogu na i.Dnesu napsala krásnou věc:
Láska je když…. …se chcete dotýkat milované osoby každým centimetrem svého těla. Láska je když… …chcete být celá uvnitř, jím obklopená, obsáhnout ho beze zbytku, prolnout se absolutně… …rozplynout se v něm jako bílá vločka prvního sněhu… 

Souhlasím s ní, je to krásné a nesdělitelné, okamžik, klidu a míru, který se Vám rozlije v duši a máte pocit, že Vás nic neohrozí, že jste sice roztáli, ale jste v bezpečí, uvnitř něho a jím obklopená. Pokud tenhle pocit vydrží léta nebo i celý život, je to to nejkrásnější, co vás mohlo potkat. Ovšem někdy se může stát, že se cítíte v bezpečí  jen do té chvíle než ten, ve kterém jste se důvěřivě rozplynula, dovolí jiné osobě, aby vám pořádně zatopila. Pak se nestane nic jiného než že se jako kapka vody vypaříte. Nic s tím nenaděláme, fyzikální zákony jsou neúprosné. 
   Zmizíte jak pára nad hrncem. Vystoupáte k nebi a tam si rozmyslíte, jestli se spojíte s jinou párou v mrak, abyste se vrátila v podobě obrovského lijáku, nebo si budete jen tak vyrovnaně plynout po nebi a při troše štěstí příští zimu, zase jako čistá vločka sněhu, někomu moudřejšímu spadnete do klína. 
   I když působíme jako kus ledu, my vločky jsme dost křehké, důvěřivé a tolerantní. Podle okolností a potřeby měníme svá skupenství a nějak nám asi chybí dlouhodobá paměť. Pořád věříme na kouzlo prvního sněhu a teplo lidské ruky, na které má smysl se rozpustit.

Hlásím, že se začínám vypařovat
.

Advertisements

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in Co se nám honí hlavou and tagged , , , . Bookmark the permalink.

5 Responses to Jako pára nad hrncem

  1. Nikol says:

    Dokonale:)..

  2. Ty blbko, jsi mě rozbrečela!! Na takovýhle dojáky teď nemám :-) Nicméně krásná slova a moudrá k tomu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s