Listopade, listopade…já teda vydržím (zatím)

(Boh) Listopad byl jako horská dráha se zastávkami u Santa Clause a samotného Lucifera. Dostala jsem vše, po čem jsem toužila, ale nic nebylo zadarmo. Někdy jsem se musela snažit míň a někdy víc. Občas jsem ztrácela víru v dobro, v samu sebe a někdy jsem naopak blahořečila mé „dolče vitě“. V listopadu jsem si vybojovala zimní bundu a nečekaně dostala novou postel. Urvala v mrazu a tmě co se dalo, ochutnala husičku a zamilovaně s Drahým tančila ploužáčky. Dostala jsem v práci přidáno a můj domácí mi konečně nainstaloval myčku. Na oplátku jsem dostala vyúčtování, které se mi moc nelíbilo, bylo narušeno mé soukromí i důvěra  a aby toho nebylo málo, ucpaly se mi všechny odpady v bytě. Nicméně po několika hodinovém intenzivním čištění, lamentování, litrech louhu a vzývání nebes, nakonec staleté nánosy humusu povolily a trubky jsou teď jako nové. Co bude s tím zbytkem ukáže až prosinec.
   Listopad byl velmi náročný měsíc a opět mi potvrdil, že musím vydržet. Připomněl mi, že některé věci opravdu nemám zapotřebí a měla bych počítat s tím, že když se labrador s rodokmenem chová jako uštěkaná pouliční směska, dostane holt po čumáku, protože se od něj očekává něco víc, než jen unavující štěkot a okousané boty. V listopadu jsem pochopila, že si mám stát za svým a nemám zrazovat výchovu své babičky ani životní hodnoty, ve které věřím. Díky akci Versace v HM jsem si oživila staré dobré základy marketingu, v Palladiu konečně zavrhla veškeré rádoby módní, leč nekvalitní, řetězce a taky si řízením osudu připomněla pravidla jednání s teroristy. Se srdcem v kalhotách i na dlani jsem se rozhodla neustoupit. Za žádných okolností. Protože pak bych neustupovala jen další měsíc, ale roky a možná celý život a na ústup je Bohyně opravdu škoda.

Advertisements

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in ...v listopadu 2011, Co jsem se naučila... and tagged , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Listopade, listopade…já teda vydržím (zatím)

  1. ダミエ 財布
    コーチ 財布 アウトレット http://www.cnbjl194.com/

  2. Jsem ráda, že to, co napíšu, někomu pomůže. Třeba si jen utřídit myšlenky, ale pomůže. Já jsem tím ustupováním myslela hlavně disciplínu a upřímnost k sobě samé, udělat správnou věc, i kdyby měla být neoblíbená a přestože by mě to mělo bolet. Prostě vydržet.

  3. Asi máš pravdu… teda určitě… neustupovat, to je ten pojem, který jsem hledala… Já vlastně pořád jen ustupovala ve jménu klidu a pohody a najednou jsem zjistila, že jsem ustoupila až kamsi do bahnitý stoky, ze který komunikovat je dost těžký a těm nahoře se se mnou vlastně ani bavit nechce a těžko mě brát vážně… Máš pravdu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s