Alfa kam se podívám

(Boh) Před několika měsíci jsem nastoupila do nové práce a každý den děkuji Vesmíru, že jsem takovou práci našla. Samozřejmě neděkuji jen Vesmíru, ale také svým bližním, kteří mě ve změně podporovali a pomohli mi odejít z práce, která mě netěšila a ve které jsem se trápila. Fakt, že jsem udělala dobré rozhodnutí a přijala riziko nehezkých reakcí mého bývalého zaměstnavatele, mi každý den připomínaly zaparkované Alfy Romeo kolem mé práce. Kam jsem se hnula, tam byly. Dělalo mi to obrovskou radost. Alfa je pro mě symbol něčeho ideálního. Pro mě ideálního. Obrázek lehkosti života, jaký bych chtěla žít. 
   Pamatuju si, jak jsem v Itálii obdivovala milánskou policii v uplých uniformách, brýlích Ray Ban a Alfách Romeo. Zřejmě by mě nezachránili, ale pohled na ně byl úžasný. Samozřejmě nemám ideály ani o české policii, takže pokud si mám vybrat mezi obtloustlou neschopností v tesilkách a opáleným modelem v Ray Banech, volím tu druhou variantu. Je mi totiž jasné, že zachránit se budu muset tak jako tak sama. 
   A o tom je i moje Alfí čtvrť. Rozhodla jsem se, že se přestěhuju. Pokud mám platit stejný nájem, stále sdílet byt se spolubydlícími z různých koutů světa a mám při tom volit mezi ghettem a luxusní čtvrtí, volím luxusní čtvrť. Líp se na ní dívá, tak jako na italskou policii a navíc tam mám menší šanci, že mě někdo přepadne, ale i kdyby, vím, že se musím ubránit sama.
Tak jako vždycky.

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in Co se nám honí hlavou and tagged , . Bookmark the permalink.

1 Response to Alfa kam se podívám

  1. Pingback: Co se na lodi naučíš | We And The City – Dvě Třicítky Ve Městě

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s