Vyzkoušely jsme – firma Torád (zásilka potravin i s recepty)

Fatalka vaří. A paří….
(FF) Dostala jsem za úkol uvařit večeři. Tedy otestovat službu, kterou poskytuje firma Torád. Přiveze odměřené suroviny, recept a zanechá je i vás kulinárnímu osudu. Vybrala jsem si dýňové rizoto s rozmarýnem a lahví italského bílého vína. Z dýně jsem nikdy nevařila, tak proč se trochu neobohatit, že? Vařit umím. Sice občas něco v kuchyni vzplane, ale nejsem detailista, co by řešil takové prkotiny, a navíc oheň je můj živel.
   První průšvih nastává, když kurýrka se zásilkou dorazí o hodinu a půl déle než říkala, ve chvíli, kdy pološílená hlady přemýšlím o obligátním salátu. Suroviny vypadají báječně. Láhev vína také. Tu se rozhodnu vyzkoušet jako první. Sama sice nikdy nepiju, ale teď mi to přijde stylové. Když si k tomu připočtete ještě zástěru Jamie Oliver, vypadám jako pohodářka, co to zvládne. To jistě.
   Krájím dýni na centimetrové kousky. Jde to ztuha. Volá nový kamarád. Rozrušena jeho mužným hlasem se poprvé pořežu. Odcházím se uklidnit na cigárko a dopíjím první sklenici. Zjišťuji, že jsem asi dýni měla před rozkrájením oloupat. Okrajuji milion malých kousíčků, aby na dýni nezůstala ani slupička a volám Bohyni.
   Jsem u třetího řádku dvoustránkového receptu a cítím, jak mi víno po celodenní dietě stoupá do hlavy. Připravuji vývar, z rozlité vody na kuchyňské lince zachraňuji mušku a opět volám Bohyni. Restuji rýži, nebaví mě krájet rozmarýn a tak ho tam házím téměř vcelku. Volá další kamarád. Pobíhám mezi telefony a jeden z nich mi málem spadne do pánve. Začíná mě bolet za krkem a jsem tak nasycena dýňové vůně, že přestávám mít hlad.
   Zjišťuji, že víno bylo součástí receptu! Liju do rýže zbyteček z lahve a proklínám se, že jsem si recept nejdřív celý nepřečetla. Bude půlnoc. Jídlo se má dělat ještě půl hodiny. Jsem unavená, kuchyň vypadá jak po nájezdu Tatarů, co plení dýňová pole, a abych si uklidnila, telefonuju do dvou v noci se svým dalším kamarádem. Je to báječné. Povídáme si o Havlovi, Háchovi, facebooku, googlu, Melancholii, práci, morálce a politice.
   Ráno jdu do práce se spáleným jazykem (kdy?co?), pořezanou rukou, kocovinou a má totálně nevyspalá hlava vypadá jako dýně. Nicméně – svůj výtvor jsem otestovala na čtyřech lidech a všem moc chutnalo!

Advertisements

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in culinaria, Tasted On Us...Aneb vyzkoušely jsme and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s