Papežštější než papež

(FF) Není větší pokrytectví než kázat vodu a pít víno. Jak jsem už jednou napsala, není důležité, co lidé říkají, ale co dělají. A většinou ti, kteří mají plnou pusu morálky a fér jednání, dělají ty nejhorší věci. Nemusí to být pravidlem, ale opravdu mají lidé, kteří se chovají fér, potřebu o tom neustále mluvit? Ti nejlepší z nás přece inspirují druhé vlastním stylem a způsobem života, a ne tím, že kritizují, posuzují a shazují druhé jen proto, aby se sami cítili líp. Všichni můžeme dělat chyby. Můžeme dělat chyby, i když už dopředu víme, že to jsou chyby a budeme za ně potrestáni. A ten trest musíme s pokorou přijmout. Opravdoví přátele své blízké nesoudí. Řeknou jim svůj názor, ale dobře ví, že rozhodnutí je na každém. To za nás nikdo neudělá, stejně jako si nikdo neodžije naši bolest, neužije naši radost a nevypláče naše slzy. To je všechno na nás.
   Opravdoví přátelé jsou jako ukazatelé, kteří nás směřují na naší cestě. A beze slov nás obejmou, když to potřebujeme. Bez kázání. A s láskou.

Advertisements

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in Co se nám honí hlavou and tagged , . Bookmark the permalink.

One Response to Papežštější než papež

  1. Přátelé jsou andělé bez křídel a jsem za ně strašně vděčná. Jen abyste věděli…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s