Chybami se člověk (m)učí

(FF) Jsme jen lidi. Chybujeme. Zamilováváme se do nesprávných lidí, zadlužujeme se, kupujeme si menší boty nebo oblečení, děláme špatná rozhodnutí, neříkáme pravdu šéfům, nestíháme termíny, vymlouváme se a občas zalžeme, protože nechceme způsobit ještě větší katastrofu. Třeba. Občas zalžeme i sami sobě. Nejlepší na tom je, že na to máme právo. Máme právo chybovat a ze svých chyb se poučit. Máme dokonce i právo se z nich nepoučit a nabít si znovu. Tak dlouho, dokud se nepoučíme. Vážím si lidí, kteří mi vždycky tu ruku podají, když už spadnu a vynechají komentáře o tom, jak mi to říkali, jak oni sami by to nikdy neudělali a jak jsem neschopná. Vážím si jich, protože takový nadhled jim daly jen odžité roky, zkušenosti a poučení z vlastních chyb. Tak se poznají opravdoví přátelé. Mají radost z vašeho úspěchu a v případě neúspěchu vám podají ruku. Dál už musíte jít sami, ale víte, že tu jsou a díky nim si můžete dovolit upadnout. Jednou i podruhé.

Advertisements

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in Co se nám honí hlavou and tagged , . Bookmark the permalink.

One Response to Chybami se člověk (m)učí

  1. udvouverunek says:

    Taky ocením, když se to vše obejde bez komentářů, nicméně od některých naopak čekám důkladný rozbor dané situace.. proč jsem udělala to a ne ono, abych se dokázala poučit efektivněji… V podstatě pomocnou ruku nejen při vstávání, ale i při tom poučování se. Myslím, že takoví přátelé jsou někdy ještě cennější než cenní:)
    A to s těma botama je fakt. Už bych si měla začít kupovat jen ty správné, chodící a navíc použitelné. Veronika

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s