Když vám radí muži

(Boh) Ve změti životních rad, které jsem od své matky dostala (a stále dostávám), by se daly najít perly, ale i totální hlouposti. Na rozdíl od mé matky, která mi nejen neustále radí, ale také aktivně zasahuje do života (ať už si to přeju nebo ne), můj otec působí jako takový zábavný, nicméně neotcovský typ, co se rozhodně nevměšuje. Že tomu tak není mi došlo po přečtení fejetonu od Kitti z Fashionbooku. Z ničeho nic se mi vybavily dost osobní rady týkající se partnerství, které můj vtipný a velmi svérázný otec nenápadně vložil mezi poznámky o mém pozadí a koprové omáčce. Nikdy jsem si rad nevšimla, nikdy se jimi neřídila a nikdy mi nedošlo, jak moc má pravdu. První zásadnější informace přišla, když jsem se zamilovala do Turka. „Je to určitě super bourák, ale Bohyně, když se něco zvrtne, kde já tě v tom Turecku budu hledat? A hlavně jeho.“ (Abych ho zabil. Otec má totiž zbraň-poznámka Bohyně). A měl pravdu. Turka jsem si nakonec z výše uvedených důvodů nevzala, i když to byla láska jako trám. Další rady padly opět v době mé největší zamilovanosti. O jednom mém amantovi se vyjádřil jako o sebestředném arogantním vyžírkovi, co jde za pozlátkem, ale on s ním přece nechodí… A o druhém konstatoval, že je celkem dobrý, ale na rozvědku by sním nešel. (V naší rodině tahle hláška znamená, že v případě nouze na takového člověka není spolehnutí, že uvěří pohádkám a vyzradí vše. A rozhodně se za vás nepostaví, nezabojuje.)  Ten první splnil svou historickou úlohu a pak se vydal za světly reflektorů a politických slibů. S tím druhým jsem  ruku v ruce vyrazila na rozvědku a co myslíte, v rozhodném okamžiku se za mě nepostavil a vyzradil i to, co nemusel.
Když se tak na to dívám, v mém životě o zásadní záležitosti pečují výhradně muži: mám svého gynekologa, tatéra, chlapce na manikúru a kadeřníka. Nikdy bych nepřenechala péči o moje vlasy ženské. Tak proč si o mužích nechávám radit od žen? 
Co se partnerství týče, mám ověřeno, že mi můj otec sdělí větší moudro, protože z prostředí mužů prostě pochází.  A když zapátrám v paměti, vybaví se mi situace, kdy kamarád chtěl mému příteli rozbít hubu, protože v opilosti balil lacině vypadající školačky, zatímco já jsem  stála opodál. Můj kamarád totiž přesně věděl, co to v mužském světě znamená. Já to jen matně tušila a podstata mi došla až po roce vztahu. Rozhodla jsem se, že se dobrovolně vystavím té kruté a přímé pravdě sdělované v holých a přisprostlých větách, která mi vysvětlí okolnosti, které jsou chlapcům jasné na první pohled a které nám, dívkám, bohužel docházejí až příliš pozdě. Nechci už totiž ztrácet čas. Vykročím tedy do neznáma a začnu sbírat chlapské rady!

Advertisements

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in Co se nám honí hlavou and tagged , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Když vám radí muži

  1. Ale kde se mám stavit?

  2. Anonymous says:

    Vydala ses dost dobrodružnou cestou! Stav se brzo. Já mám radilových poznámek až nad hlavu, ráda tě nastrčim!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s