Cinemagraph aneb oživlé obrazy

(Boh) Pamatujete si na pohybující se fotografie v Harry Potterovi? Mně osobně šíleně uchvátily. Jsem hrozný snílek, klasický day dreamer, takže když mě dneska ráno Fatalka upozornila na blog vývojáře Kevina Burga a fotografky Jamie Beck, srdce se mi na chvíli zastavilo. Oni umějí kouzlit s fotkama tak, jako v Harry Potterovi! Ve skutečnosti to samozřejmě není kouzlo, které zůstává mudlům utajeno, ale jedná se až o stovku fotografií, poskládaných za sebou, ve formátu gif, které se dokáží v určitém místě pohybovat, takže vzniká neuvěřitelně efektní dojem vlajících vlasů, elegantních pohybů ruky, nebo projíždějících aut.
   Když jsem bydlela v Miláně, chodívala jsem večer na procházky do Via Montenapoleone, kde sídlí všichni, co v módě něco znamenají, a vstřebávala tam atmosféru dokonale nasvícených šatů, bot a kabelek, které se točily na podstavcích. Móda je umění iluze v reálném světě a pohyb látky nic nenahradí. I kdyby šaty fotil sebelepší fotograf. Proto není divu, že ze Cinemagraphu jsou nadšené především návrhářské společnosti. Ralph Lauren a Burberry se prý pro oživlé fotografie už rozhodly. Jsem jen zvědavá, za jak dlouho se stane Cinemagraph dostupný pro běžné smrtelníky. Jen mě trochu mrzí, že tahle technologie nebyla objevena už dřív. Nechala bych si takhle vyfotit  svoji babičku, která mi pořád chybí. Tak jako Harrymu jeho rodiče.
   Zde je nepohyblivá ochutnávka toho, co můžete vidět na blogu Cinemagraph. Vybrala jsem Anna Sees Everything – čili Annu Wintour během Fashion weeku v New Yorku (ano, šéfku amerického Vogue – pokud znáte Ďábel nosí Pradu, není třeba nic dodávat.) a fotku nazvanou She´s Glamorous.

Advertisements

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in Co se mi líbilo and tagged , , , . Bookmark the permalink.

6 Responses to Cinemagraph aneb oživlé obrazy

  1. Kdyby někdo chtěl vidět i české výtvory… pár jsem jich již udělal :)
    http://ladasoukup.cz/category/living-photos/

  2. udvouverunek says:

    Je to hezké :) Už jsem viděla pár obrázků u Wendy na Wendy’s Lookbook, taky se s tím popasovala moc pěkně. Ale tuhle stránku jsem neznala, takže díky za tip ;-) Verunka

  3. Katy says:

    To je úžasná věc a díky za odkaz na Cinemagraph!!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s