Vyzkoušely jsme – Cirque du Soleil

(Boh) V poslední době jsem vyzkoušela mnohé… Málem jsem se rozplakala na Cirque du Soleil, zapařila jsem na Majálesu, pobavila se na Oněginovi, který byl Rusák, naučila se masírovat hlavu po indicku a připravovat dokonalé koktejly, ochutnala speciality pro labužníky na Prague Food festivalu a zafandila si na beach volejbale. Ve své podstatě bych doporučila všechno. Protože všechno bylo skvělé. I když všude bylo něco, co bych si zřejmě odpustila nebo udělala jinak. Ale jak se říká u nás doma, “byla to souborná nabídka” a tak nebylo zbytí.
   Cirque du Soleil je cirkus, jehož vystoupení jsem chtěla vidět už od chvíle, co jsem se o něm v roce 2000 dozvěděla. Tenkrát přijeli do Belgie, kde jsem pracovala, a byli úchvatní a impozantní. A také neskutečně drazí. Takže jsem si o nich nechala jen zdát. Nicméně, rok se s rokem sešel…ok, tak dvanáct let se s dvanácti lety sešlo a já jsem Cirque du Soleil viděla. A byli ještě lepší, než jsem čekala. Tenhle cirkus je jen o artistech,  žádní medvědi na koloběžkách nebo tygři v klecích. Pouze pořádný kumšt a práce s lidským tělem.
   Na začátku se mi chtělo plakat, protože mi bylo líto, že mezi ně nepatřím. Od malička jsem totiž chtěla k cirkusu, což se nesetkalo s nadšením ze strany mé matky. Možná z toho důvodu se mnou raději nechodila ani na pouť. A přitom já bych tak strašně ráda kočovala světem ve flitrovém kostýmu, létala na hrazdě nebo byla první pořádná ženská klaunka. Ale inteligence se musí prý využít, a tak jsem chodila na soukromou školu, učila se pěti jazykům a vystudovala práva. Asi je to praktičtější, ale v hloubi duše si přeju, aby moje děti chtěli jít k cirkusu. Koupila bych jim obruče, kužely, barevné legíny a dala pusu na čelo. A pak doufala, že budou tak dobří, že se dostanou do jednoho ze souborů Cirque du Soleil. Protože to je prestiž, nejlepší a nejvyhlášenější show na světě, propracovaná do posledního detailu. Není to jen o výkonech, o jakých je klasický ruský cirkus, ale je to i o emocích, o živé hudbě, zpěvu, akci, umění, dokonalé iluzi a neuvěřitelné křehkosti. Je to jako droga. Jednou uvidíte jejich vystoupení a víte, že až přijedou příště, půjdete znovu. I když lístek stojí skoro tolik co záloha na elektřinu. Ale to se holt nedá svítit. (A to doslova:-)
   Jedinou vadou na kráse celého večera byla chvíle před přestávkou, kdy se ze Sky boxů ozvaly přihlouplé rozhovory číšníků, kteří navíc dost hlučně připravovali talíře a příbory pro VIP hosty O2 arény. Ale za to artisté nemohli. To byl zase jeden český prvek, který mi připomněl, že pokud se budeme flákat, Západ nedoženeme. Protože oni se nezastavili, jak moudře pravil Tatínek Femme Fatale. Takže moji milí, šetřete korunky na další představení Cirque du Soleil, protože to opravdu stojí za to.  S upovídanými číšníky, nebo raději bez. Vřele doporučuji. Eláááá hop!

Advertisements

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in kultura, Tasted On Us...Aneb vyzkoušely jsme and tagged , . Bookmark the permalink.

4 Responses to Vyzkoušely jsme – Cirque du Soleil

 1. ladyesik says:

  Právě u vás jsem se o nich dozvěděla já :) Závidím, jednou snad na ně taky půjdu, ale Sazka Arena se mi moc nelíbí, jestli jsou tam.

  • Sazka Aréna je totálně na prd a musím říct, že Flying Bach v Karlíně byl super a vůbec to divadlo nevadilo, ba naopak. Jenže oni potřebují víc prostoru a taky víc diváků a nic lepšího v ČR nemáme. :-( Ale tentokrát to bude na Jacksona. Takže to sjem hodně zvědavá. Čekám velkou show. (Boh)

 2. dantu says:

  Máš pravdu, bylo to krásné a něžné. Když na začátku na vysuté hrazdě létal dokonalý chlápek a k tomu zpívala křehoučká ženuška převlčená za bílou panenku od broučků…..tak jsem byla dojatá.
  Já osobně jsem cirkusy ani “starou zoo” nemusela, ale tohle je tak jemné a krásné.
  Musím říci, že se už těším na Letenskou pláň v létě a světové cirkusy. Některá čísla, stojí také za zhlédnutí. Doporučuji.
  Prostě není cirkus jako cirkus.

 3. Anonymous says:

  Cirque du Soleil jsem měla štěstí shlédnout přímo v jejich ,,domovině,, v Las Vegas…a i já potvrzuji, že je to naprostá bomba.Nic takového jsem nikdy neviděla. Neuvěřitelný zážitek

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s