Jedu na loď

(Boh) Nikdy jsem na lodi nebyla. Čeká mě dovolená na moři. Nejedná se o žádnou zaoceánskou plavbu, kde by mě ošlehával vítr a vlny mi bičovaly tvář. Spíš se tak nějak budu válet v Chorvatsku na jachtě, večer parkovat v marině a sem tam s něčím pomůžu. Jedinou mou náplní práce bude koupání, plavání, spaní a relax. Možná sex. I přes takhle klidný program (kromě toho sexu) si s sebou beru záchrannou píšťalku, nepromokavou něco-shellovou bundu a v telefonu jsem určila tři osoby ICE. Většinu propriet mám naskládanou v obýváku svého bytu a komínky „nezbytných“ triček stále rostou a rostou. Stejně jako moje nervozita. Za tu dobu, co se chaoticky připravuju, střídavě se těším a děsím, jsem měla možnost nasbírat několik zásadních poznatků.
   Věta „Tak si vem s sebou to, co nosíš v zimě, kdyby se ochladilo,“ není míněna v tom smyslu, že si přibalím svůj zimní flaušový kabát s liškou, ale sportovní něco-shellovou bundu, kterou nemám a jejíž název jsem slyšela poprvé.¨
  Je dobré si nastudovat radu, kterak přežít na záchranném člunu, ale když je plná informací typu “zabarvení vody” (zřejmě něco jako lyšejníková rada na pevnině), lodní koridor, nějaký šok jehož jméno jsem zapomněla (ano šok to pro mě bude i tak) a způsob výpočtu hodin, který pak vede k rozhodnutí zda stále čekat na pomoc nebo se zachránit sama, pomalu, ale jistě vám dojde, že nepřežijete. A pokud ano, tak ne díky těmto informacím. (Nemám sportovní gumové hodinky! Myslím, že firma Tissot ani něco takového nevyrábí…)
   Zjistila jsem, že nemá smysl si plánovat hubnoucí kúru na prázdniny a dovolenou na říjen, když se pak všechno změní a já jedu na dovolenou v červnu. Extrémně účinné hubnutí  se nestihne. Zbývají mi tedy barevné plavky, velké přednosti a spousta umělých květin do vlasů. Jo a taky třpytivý opalovací krém. Tyhle propriety na chvíli odvedou pozornost od mých drobných nedokonalostí. Ony, valium a tři litry vína.
   Posádka je hrozně důležitá a já, pět dní před odjezdem, skoro nevím s kým jedu, kam jedu, proč jedu a jestli to všechno byl vůbec dobrý nápad. Vzhledem k výše uvedenému.
   Následuji tedy všechny rady, které jsem se dozvěděla, vybrakovala jsem konto, abych si nakoupila Kinedryl (nevím totiž jestli nemám mořskou nemoc – ta by ovšem mohla významně snížit počet kytek a třpytek, které budu na sebe muset zavěsit), dále jsou zde opalovací krémy, oblečení typu !kraťasy!, trička s námořní tématikou, hnusné plastové boty Crocs nebo jejich levnější verze Made in Vietnam a pak spousta ekologických výrobků – šampónem počínaje a jarem na nádobí konče. Nehodlám na své dovolené zabíjet delfíny, stačí ty jeansové kraťasy a jiné módní prohřešky, co dokonale zabily moje ego.
Pokud svou první plavbu přežiju, hodlám napsat pokračování tohoto příspěvku s názvem….”Co jsem se naučila na lodi”. Teď jdu ale ještě dokoupit pár krabiček třpytek. A tunu valia.

Advertisements

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in Co se nám honí hlavou and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

12 Responses to Jedu na loď

 1. anett says:

  Dobrý den, prosím Vás jaký třpytivý opalovací krém používáte? nemůžu žádný sehnat, děkuji za typ.

  • Je to od Garnieru Ambre Solaire, perleťově hnědá lahvička. Lepší je po opalování. CCa 200 nebo 300 Kč kupovala jsem to v akci. Příjemnou dovolenou – napsala Bohyně z Trogiru.

 2. Anonymous says:

  Dobrý den, prosím Vás, jaký třpytivý opalovací krém používáte? Kdysi jsem si koupila v US hawaiaan třpytivý, ale ten tu v Česku nemají a nemůžu žádné se třpytkami sehnat a hrozně se mi to líbilo. Děkuji za typ.

 3. dantu says:

  Milá Bohyně. Na psaní je vidět, že jsi z toho malinko mimo. Vezmi si i to zimní . Ostatně fotky z Chorvatska /v srpnu/, kde jsi nabalená a vlasy ti stojí nad hlavou už máš. Na místní bouřky se nedá zapomenout. Přeju klidné moře, hodně slunce,dobrou náladu všech účastníků. Když požiješ kinedril, tak neplav :-). Pozdravuj delfíny a ve zdravííí se vrať. Piš si lodní deník, ať si užijí všichni po návratu. Jednou budeš někde, odkud se nedá odejít….. I když slečna na parníku na Vltavě, loď opustila přes palubu i s kabelkou v ruce – a doplavala. Vltava, ale není móóóře. Hodně štěstí.
  dantu

 4. Go limeto go! To dáš!
  Ještě jsem tu něco připsala, ale radši ti to napíšu do sms, aby nevznikla zbytečná nedorozumění :-)))
  Koukej si to užít!

 5. Harimata says:

  Mě na moři nejvíc vadí ten slaný vítr, kvůli kterému jsou vlasy jak přelakované a při tom matné, takže já mám s sebou vždycky velký bavlněný šátek přes vlasy, aby když jsem v podpalubí, byly zase hezky hebké. Jinak hodně zdaru, chce to jistě odvahu!

  • Aha! Šátek je na vlasy! Nechtěla jsem se Elly ptát, abych nevypadala fakt hloupě. Takže děkuji Harimatě a Elle za další super informace. Beru šátky. Těch mám spoustu. Hurá holky! Jste úžasné děkuji!

 6. Ella says:

  hodně kinedrylu bude potřeba…. alespoň pro mě by byla…jak zážitek mi stačil boat trip v Turecku a v fish piknik v Chorvatsku. Špatně mi bylo ještě drůhý den. A pečenou makrelou to nebylo. Jenže mě je špatně všude (ledalo – strašný, autobus – každopádně, auto, loď – to každopádně, občas i vlak)
  Jinak kašli na soft shell, stačí teplý svetr a větrovka. A nezapomeň pár šátků…
  Držim palce, ať to ve zdraví přežiješ a co nejvíc si to užiješ :)

   • Ella says:

    nepromokavá bunda, proti větru… tu dokonce vlastním i já :D dají se sehnat super retro kusky v sekáči :D
    a jinak s tim šátkem má Harimata pravdu… na vlasy, kolem krku, přes ramena, přes plavky… šátek má opravdu hodně využití. Počítej s tím, že tam sice bude svítit slunce, ale skoro pořád bude větrno.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s