Fatalka a město

(FF) Upocená tílka, blyštivé řetězy, plastový nábytek, agresivní řidiči. Pozdně jarní město je občas tak zábavné! Věci, které mě vytáčejí, ale nemůžu s nimi nic moc dělat…

Když teplota ve městě vystoupí nad 25 stupňů, není to důvod svléknout se do půl těla. Tohle se týká samozřejmě mužů. Hlavně řidičů. Chápu, že jim je horko, ale proč se mám dívat na polonahé popeláře, řidiče náklaďáků a dodávek? Zvláštní kapitolou pak jsou muži, kteří s hrdostí vystavují svůj hrudníček v těsném tílku a svůj sexy look ještě vylepší řetízkem. S přívěskem znamení. Ech. V obzvlášť vydařeném případě nechybí ani ledvinka, pásek a kalhoty vytažené pod hrudníček. Ech ech.

Proč jezdí někteří řidiči MHD jako prasata? Nenaplněné ambice závodníka by si měli pánové ventilovat někdy jindy a jinde než ranní cestou ucpaným městem. Jen za minulý týden mě cesty do práce přišly na naraženou ruku a málem vyvrknutý kotník. Z práce radši chodím pěšky. Občas se ztratím, ale zase si většinou tolik neublížím. S naraženýma rukama se totiž dost blbě spí a dělají základní úkony, s podvrknutým kotníkem se dost mizerně chodí po tiskovkách. Zkusím navrhnout vydavateli, ať mi platí taxík. Nebo řidiče. Se šampaňským.

Malá stylová rada: Když už si pořídíte luxusní bydlení v centru Prahy a chcete mít hezký balkon, nedávejte si na něj plastové židličky. Nikdy. Si. Nikam. Nedávejte. Plastové židličky. Plastové židličky zničí všechno! Jak Vinohrady, tak domek v Průhonicích.

Strkající (se) důchodci v obchodech a MHD. Nemám nic proti důchodcům, nemám nic proti starým lidem a chápu, že někteří z nich mohou být osamělí, zahořklí a nešťastní. Jen si nemyslím, že je to důvod být až nečekaně agresivní a vědět všechno nejlíp. Já opravdu lidem ráda poradím, když něco potřebují přečíst nebo převést po ulici, ale nevím, proč bych měla obhajovat své oblečení nebo pustit paní, která chce jen očividně někoho zpražit, na její vyhlédnuté místo v tramvaji, když je kolem deset jiných míst. Nemusím. Prostě nemusím.

Dneska mi jedna firma v rámci dárku pro novináře poslala vaginální pěnu, gel pro děti na prořezávání zoubků a podpůrný přípravek při redukčních dietách. Nevím přesně, co si o tom mám myslet. Ty tři věci spolu jistě souvisí a měla bych je otestovat. Takže zhubnu, namydlím se a někde ukradnu dítě? Všichni někdy spěcháme, ale to neznamená, že u toho nemůžeme přemýšlet.

Nechápu neochotné servírky a číšníky, u kterých musíte čekat nejen při placení, ale i při výběru jídla a pití. Vážně se musí dívat na televizi nebo pokuřovat a začít něco dělat, jen když se objeví šéf? Že by rys české povahy? Pokud si při čekání na číšníka stihnu pročíst lístek třikrát, probrat pro a proti červeného a bílého vína, vyřídit pracovní maily, dojít se domů osprchovat a umýt okna, zajet navštívit babičku a upéct jehněčí kýtu, pak je něco sakra špatně.

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in Co se nám honí hlavou, Moje město and tagged , , . Bookmark the permalink.

7 Responses to Fatalka a město

 1. florinka says:

  MHD v létě, to je kapitola sama pro sebe, přidej důchodce a máš zaručený recept na zkaženou cestu :) Taky proti nim nic nemám, pokud teda nejsou v MHD a nesnaží se ulovit tu svou oblíbenou sedačku (dělám to samé, co Verunka). Vtipné to s nimi je i u pokladen v supermarketu. Nejednou jsem je musela upozorňovat, aby do mě tím košíkem laskavě nevráželi :))

 2. udvouverunek says:

  Fatalko, tuším, že horké počasí dělá s lidmi svoje. Bohužel, kupříkladu ti důchodci (a nejen oni!) v MHD prudí po celý rok. Pokud se mi podaří sedět a přistoupí někdo, kdo si očividně dělá chutě na mojí sedačku, v klidu se rozhlídnu po celé tramvaji, a pokud vidím další volná místa, zase pohled pomalu vrátím zpátky (prudiče samozřejmě nevynechám) a pokračuju ve své četbě novin/knihy/skript. Místa je dost i na sezení, tak proč bych se měla zrovna já zvedat??
  Docela dobře to charakterizoval jeden slogan, co jsem v tramvaji četla: “Vážená důchodci, nebuzerujte nás a nechte nás sedět. Jedeme do práce vydělávat na váš důchod.” či tak nějak hodně podobně to bylo.

  A ta příhoda z restaurace se ti fakt někde stala? Řekni kde, ať se tomu místu vyhnu.

  Verunka

 3. mamifi says:

  Vaginalni pena, gel na zoubky a redukcni dieta, no potes koste! :D:D:D Ja bych mohla psat o vecnem tematu zpocenych tel v mhd. Ale to uz asi nema smysl.

  • Musím přiznat, že jsem zatím nepoužila ani jedno Ale dovolená se blíží, takže asi jako první půjde na řadu dieta. Spočívá ve spreji, který si nastříkám do pusy a kvůli pachuti už na nic nebudu mít chuť. Asi nikdy Fuj.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s