Bez vody

(FF) Papírů si většinou nevšímám. Úřední dopisy za mě musí rozlepovat Bohyně. A pak i řešit. Když mi dá někdo k vyřízení nějaký papír (povinné ručení, zápis do katastru apod.), buď ho přilepím na nástěnku v bytě, kde mám jistotu, že ho za týden přes nános fotek a obrázků a citátů neuvidím, nebo strčím do pruhované krabice, kterou fakt jednou proberu. Vím, že je to nedospělé a musím s tím něco udělat. Jednou.
   S tímhle přístupem není divu, že mi naprosto uniklo oznámení dole v domě, že týden nepoteče voda. Samozřejmě, že jsem to zjistila ráno předtím, než jsem měla důležitou pracovní schůzku, na které jsem potřebovala vypadat perfektně. Netušila jsem ovšem, jaké mám vlastně štěstí, protože pořád tekla alespoň studená. Ale protože jsem děvče důvtipné vesnické, ohřála jsem vodu v konvici, popadla půllitr, polévala se jak Dorota u splavu a během pár minut ze sebe zase udělala člověka. Schůzka dopadla dobře. I když mám pocit, že kdybych přišla smradlavá a s mastnými vlasy, ženu naproti stolu by to potěšilo víc. V průběhu horkého letního vzrušujícího dne jsem samozřejmě na domácí patálie zapomněla a hle, jaké bylo mé překvapení, když jsem přišla domů. Neteklo už nic. Prádlo v pračce, žízeň, kterou můžete mít jen po šesti panácích a dvou pivech (porada), tělo ulepené vedrem a lacinými flirty. 
   Vyřešit tohle bez vody je docela oříšek. Přímo kokosový, ne burský. Prádlo jsem pověsila špinavé (nepřejte si být teď v mé koupelně) a moudře se rozhodla vyprat ho až v moři – protože ano, v celé téhle parádě si ještě balím na dovolenou! Žízeň zahnala růžovým lambruscem, což je stejně chytré jako věšet špinavé prádlo nebo jít na poradu s kolegy do hospody, no a tělo řešit nebudu vůbec. Vnucovat se k sousedům do sprchy nemá cenu. Jsou na stejné souši jako já. Takže prosím, můžu se k vám přijet vysprchovat?

Advertisements

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in Co se nám honí hlavou and tagged , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Bez vody

  1. imdisabled says:

    Bez vody je to vždycky kříž, ale u moře si to alespoň řádně vynahradíš…těch hektolitrů!! :)

  2. dantu says:

    no, jistě :-) ! Sprchu máš k dispozici, ale jen pro otužilce. Provádí se odstávka teplé vody. Od kdy do kdy? To jsem na domovní nástěnce nevyčetla. I kotelny se někdy pucují :-)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s