10 důvodů proč se těšit na podzim

(FF) Trápí vás, že je léto už za námi? Ale no tak, podzim není tak špatný! Zde je mých deset důvodů, proč se těšit na podzim.

1. Příroda je na podzim krásná. Tedy příroda je krásná vždycky, ale to barevné listí, ranní mlhy nad řekou, dozrávající hrozny a padající kaštany, to je prostě paráda.

2. Vycházejí nejtlustší čísla módních časopisů a začíná nová módní sezona. Takže hurá do obchodů pro zářivé svetříky s límečkem, vínové kabelky a vysokánské boty se zrcadlovými podpatky. A nikdo nemůže říct ani popel, že jste servaná z nákupů a kreditka je vybílená tak rychle, že ani brečet nestihne.
 
3. Člověk mnohem víc ocení teplou postel, hrnek čaje, oheň v krbu, teplo domova. Vířivku, pečené kaštany a svařák. A vždycky se dá někdo sbalit na ten starý laciný trik, že je vám zima na nohy (ruce, nos a jiné části těla podle odvahy a fantazie..).

4. Všechno se zklidňuje. A to v tomhle roce Draka potřebujeme všichni.

 5. Startují nové série našich oblíbených seriálů. A seriály nové! A začíná divadelní sezóna! A výstavy. A po kultůře se jde vždycky do hospody. Na jedno, samozřejmě.

6. Vinobraní. Burčákobraní. Zvěřina. Poutě a posvícení. Prostě gurmánský ráj. A nově nakoupené svetry krásně zakryjí vzdouvající se pandírko.
 
7. Spadané listí. Když jste šťastní, můžete ho dětinsky rozhazovat a výskat, když jste naštvaní, bezvadně se do něj kope.
 
8. Můžete o víkendu klidně zůstat v posteli, celý den se válet, rozhazovat křupky po dece a dívat se po stopadesáté na Friends with benefits, protože nemáte pocit, že vám utíká letní festival, grilovačka, party a všechna ta fun in the sun.

9. Začíná spousta nových kurzů. Na kurzu vaření se s velkým nadšením  naučíte svíčkovou, a s ještě větším ji na salse vytančíte. Na józe si můžete konečně postavit hlavu anebo můžete k radosti všech sousedů začít hrát na nějaký hudební nástroj. Obzvlášť doporučované jsou bubny, trombón nebo dudy. 

10. Je čas vybírat zimní dovolenou. A těšit se na ni!

Foto zdroj: openyourmind, LadyGaGa-Vogue September, HIMYM Season 7

Advertisements

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in 10 důvodů and tagged , , . Bookmark the permalink.

10 Responses to 10 důvodů proč se těšit na podzim

 1. ladyesik says:

  Áh, seriály … už brzy!! :))

 2. Anonymous says:

  Včera mi povídala jedna zákaznice, že jede zítra na Malorku, ale už si nachystala podzimní svetříky a těší se až se vrátí, že si je obleče. Je více lidí, co se těší na podzim.
  Já si musela koupit podzimní botky na podpadku. Kdyby nebyl podzim, tak dál běhám v sandálkách. V tom případě je podzim bezva. A taky budu chodit tančit. Co dodat. Sláva podzimu

 3. vimneok says:

  a máme s dcerkou dvojitou narozeninovou oslavu :D (jsme ve stejný den) od té doby, co slavíme spolu, mě to baví a těším se na další narozeniny :P

 4. Katy says:

  Jsem pro důvod č.8! A nejraději bych s ním začala hned ted :D

 5. Hmmm… jako každý rok v září mám zánět průdušek, takže chrchlám a smrkám. Na podzim na mě jdou deprese a vůbec, jsem protivná… Ale – k bodu 6 : v listopadu je tu příjemná tradice konzumace svatováclavské husy… A další podzimní plus je v tom, že je pořád šero a že se člověk v práci i doma většinou pohybuje v umělém osvětlení. Obličej hned vypadá líp než na přímém denním světle…

  • Vidíte, to mě nenapadlo! Asi proto, že já v umělém světle vypadám jako umrlec s černými kruhy pod očima… Ovšem pro husu a svatomartinské jsem všemi deseti!:)) (FF)

 6. Zuzana M. says:

  …a taky tloustnout se začíná

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s