Rady pro PR manažerky

(FF) Nezvěte na akce pro novináře svoje kamarádky, se kterými se pak chichotáte a nevěnujete se novinářům. Nejsem suchar, ale tohle je fakt neprofesionální.

V létě neposílejte jako dárky nanuky a jogurty. Ta směska, kterou vyklepne kurýr z baťůžku po zběsilé cestě ucpanou červencovou Prahou, se vážně nedá jíst. Nedá se na ni ani podívat!

Nevolejte nám prosím třikrát za sebou, jestli jsme něco dostali/ viděli/ slyšeli/ navštívili/ publikovali. Většinou jsme všechno dostali, navštívili, viděli a slyšeli a jestli to bylo dobré, tak i publikovali. Tečka. Takhle jednoduché to je.

Nejsme naivní. Pokud nás zavalujete dárky, zvete na relaxační víkendy a opulentní večeře, chceme dopředu vědět, co za to. U mužů tohle víme a stejně tak bychom to měli vědět v práci. Je to fér, myslí si naivně moje duše.

Pokud někdo (já) nejí nebo nechce nakládané jikry, rybí polévku s vnitřnostmi nebo telecí, nevnucujte mu to a nepoukazujte na něj. Ani když se všechny tyhle pochoutky náhodou sejdou v jednom degustačním menu. Každý prostě něco nejíme. Neznamená to, že je někdo (já) rozmazlená fiflena.

Pokud jsou dárky těžké, ucha by měla být příjemná. Je to maličkost, ale když člověk pak jede přes celé město nebo cupitá zpátky do redakce, ono se to jako maličkost nezdá a chodidla rozedřená do krve nevypadají moc reprezentativně. Jo, jedna výjimka – ten kávovar za to stál.

Hrubka v tiskové zprávě je fakt trapas. Stejně jako zdrobnělinky. Jsme dospělí lidé – nemáme kolegyňky, nedáme si dortíček, nepapáme okuřčičky. Ježíšku, to by mě z toho ranila mrtvička!

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in Co se nám honí hlavou and tagged , , , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Rady pro PR manažerky

  1. udvouverunek says:

    Perfektní článek, takový poučný a ze života, už vím, co nedělat:) Jen by mě zajímalo jak Ti ucha rozedírají chodidla, představila jsem si Tvé chápavé končetiny:) V tom bude nějaká zákeřnost! Veronika

  2. Lucia Bizarretová says:

    Trefný článok, ešte by sa tam dalo doplniť niekoľko ďalších “NE…” :-)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s