Peklo modernizuje

(Boh) Když jsem dnes večer přiběhla z práce domů a  odučila jsem si své povinné minimum, po odchodu zhrzené studentky, která stále neumí nepravidelná slovesa, jsem se ve svém obrovském bytě hluboce zamyslela: „Co bych asi měla udělat jako první? Napsat rozhodnutí o ilegálním parkovišti a dalších osm “nepodstatných” sdělení, pokračovat v psaní o finančním právu, kde deadline už opustil své místo za dveřmi a začal se mi v předsíni rozšafně zouvat nebo jít konečně uklidit kuchyň s hnijícím nádobím?“ Chvíli jsem přemýšlela a pak jsem šla dělat palačinky. Asi abych se uklidnila.  A během vaření poslala fotku palačinek Fatalce. Obratem jsem obdržela odpověď v podobě bramboráků v ubrousku.
„Já mám psát finanční právo. Před čím utíkáš ty?“ odepsala jsem během vteřiny.
„Exmilenec se dozvěděl o blogu.“
   A bylo. Další potvrzení domněnky, že peklo existuje. Já osobně jsem si tedy jeho existencí jistá. A nejen tím. Ono totiž peklo nejen že existuje, ale ono také jde s dobou! Už to nejsou plameny pekelné, umouněná skála, čerti a síra! Je to stylovější a  skutečnější. O tom, že tahle instituce začala jít s dobou jsem se přesvědčila před nedávnem, kdy si má matka založila účet na facebooku a dala si mě do přátel. (No, ukažte, že jste frajeři a nepřijměte návrh „přátelství“ své matky. Jsem na vás zvědavá, hrdinové. Já to nezvládla. Při každém zazvonění telefonu jsem se bála, že je to ona s otázkou, proč jsem stále nepotvrdila její návrh, takže po třech vysilujících dnech jsem svůj boj vzdala a „přijala“.) 
   Ovšem tím to nekončilo. Peklo ungradeovalo a má matka si začala číst náš blog. A komentovat. A pak i matka Fatalky. A taky můj otec. No a když už jsme si myslely, že nic horšího přijít nemůže, peklo vyslalo šarži nejvyšší. Exmanželky a exmilence. Takže se nám nedivte, že věříme na bubáky a po večerech neuroticky smažíme placky. Je to totiž to jediné, co nás pekelně uklidňuje.

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in Co se nám honí hlavou and tagged , , , . Bookmark the permalink.

19 Responses to Peklo modernizuje

 1. Cool-c says:

  Ještě že moje mamka hraje na PC jen hry :D Nicméně, přátelé přátel na FB někdy dokážou být nebezpeční, páč nějakým záhadným způsobem se pak fotky mohou dostat do nepravých rukou ex-manželek a jejich švagrových a ….. no, někdy jsou to dost komplikované záležitosti :)

 2. Mimo.ň says:

  Blbé je, že zatímco Fb profil může člověk jednotlivým uživatelům značně “osekat” (a tudíž dotyčný uvidí jen obecné, “nevinné” příspěvky), jakmile se prolákne, že máte blog, je zle. Navrhuji řešit založením speciální rubriky Pro špiony, vlezlíky a čumily :-)

 3. vimneok says:

  ty jo… ja mam blog uz asi sedmy rok a o jeho existenci nikdo z rodiny krome manzela nevi :D alespon si to myslim… i kdyz driv jsem si davala vetsi pozor, ted tady klidne pisu pod svoji fotkou, takze je to asi jenom otazka casu…

 4. mamifi says:

  Ja jsem taky drahemu tatinkovi vysvetlila, ze na fb se kamaradit nebudeme, protoze na to proste nemam nervy ;) Ty placky vypadaji dobre.

 5. Anonymous says:

  Děvčata jen pište. Kašlete na PEKLO. Hezky o vás hovořím, a rozšířila jsem čtivost vašeho Blogu – díky svojí profesi a zákaznicím. Může někdo něco odmítnout paní, která drží skalpel nad vaší končetinou? Neee. A FB vůbec nepoužívám. Je to jen nutnost, když se chcete dostat třeba na články z rádia atd. Jen malá připomínka. Nezapomínejte také na OSOBNÍ setkání s “přáteli”. Je to ještě hezčí než čtení a psaní. A potom se hodí i ty “placky” a dobré kafíčko.
  maminka

 6. Vanilka says:

  Chichichi, jo, tohle je taky kouzlo blogování. Exmilenci mezi čtenáři. Ale ještě daleko horší je maželka exmilence mezi čtenáři. Věřte mi. Hlavně na to nemyslete, když píšete. To už byste pak totiž nenapsaly vůbec nic.

  • No, manželka exmilence je zhruba stejná šarže jako exmanželka milence, hihihihi, ani jedno není ono. Vanilko, děkuju za tvůj komentář. Stále si opakujeme, že se na ostatní nesmíme ohlížet, že Lustig to tak říkal – při psaní nemyslet ani na faráře ani na babičku – ale ne pokaždý se to povede. Asi budu od teď při psaní myslet na tebe, protože tvůj komentář mi vážně sedl. Děkuju a zdravím do Lucemburska! (Boh)

 7. Evelína says:

  Já mám ve FB přátelích svou babičku, kdo má víc?

 8. Drahý says:

  já jsem svoji maminku taky přijal, takže nevím v čem je problém Bohyně :-))) Je to maminka!!!! :-P
  “Drahý”

  • Tak já si to budu opakovat. Že je to maminka, moje maminka, Drahý můj :-) Mimochodem, tvou maminku jsem si vlastně taky přidala, tak co já husa pitomá řeším :-) PS: Palačinky budou o víkendu!

 9. kocourpes says:

  já jsem byla silná a návrh mojí matky, být facebookovými kamarády jsem odmítla. Představa, že bych její žádost přijala mě fakt děsí.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s