Singl lady na večírku

L1120688(FF) Když jste hodní a milí lidé, pozvete na předvánoční večírek i bývalou kolegyni, která je chudák sama a advent tráví pláčem u pohádek a písně Půlnoční. Dělám si legraci. Brečím jen na konci těch pohádek. Pozvete ji i přes to, že přinese jen víno, kaki a pomelo, zdrží se ukrutně dlouho, což korunuje výkřiky: “Já už fakt odcházím,” a odmítne ochutnat skvělé dipy, “protože je v nich ta strašná ovce”. Mimochodem, dipy sklidily velký úspěch a já díky svému konzervatizmu přišla o lahodnou krmi. No, kus jsem si jí odnesla na tričku, až bude hlad, seškrábnu si ji.
   Celá návštěva “žracího večírku u Bohyně”, o kterém referovala i Dita, byla rozdělena do několika skupin, které se vzájemně míjely a prolínaly. Já se nemíjela ani neprolínala. Zůstala jsem raději, jako zkušený vyjídač z Homolkovic rodiny, na celou část programu, abych o něco nepřišla. O skandál, jídlo nebo pití. Protože kdo mě kdy kam pozve na návštěvu?
   Byl to vypráskaný večírek. Pro mě 1 večírek roastbeefosobně tedy 12ti hodinový. Oběd (tuňák, pražma, vynikající hovězí vývar) líbezně a samovolně přešel do skvělé kávy, svačiny, lahodné ovocné mísy (tu vařila Bohyně), rostbífu, fondue (ach, to telecí, vzpomínám dodnes se slzou v oku) a průběžně popíjeného vína. Učinila jsem tak zajímavý objev, že se krásně dá přejít z červeného vína (Argentina) na růžové (Beaujolais) a bílé (těžko říct..).
   To jsem ráda, že jsem se neopila, libovala jsem si, když jsem usínala. Dokud jsem se ráno neprobudila. A asi jsem nebyla sama. Ne kdo se probudil, ale kdo popíjel. “Já nemám problém s alkoholem, já mám problém bez něj,” vykřikovala na večírku jedna nejmenovaná blogerka, která nás i poučila o etiketě: “Na večírku se musíte vyhnout třem základním konverzačním tématům – politice, náboženství a oborové dikuzi.” Takže se samozřejmě hned strhla debata o tom, proč volit a nevolit Avatara, jestli je Zeman jezevec a co na to kníže. “Oborové diskuzi?” zvedla pak obočí Bohyně. No, taková ta diskuze, kdy se dojde k závěru, že je všechno na hovno.” Ach tak. Objevila jsem tedy, že jsem se účastnila už mnoha oborových diksuzí. To se bude vyjímat v životopisu…
   Pak mi taky cpal Bohynin Drahý ovci do pusy a Bohyně jedla vývar na stojáka u rautu, aby ji nenačapal. Málem vzplálo fondue, obdivovali jsme krásnou novou televizi, k jejímuž obdivu vyzval Drahý Bohyni něžnými slovy: “No to je bomba, čum, Bohyně, čum!”
   Bylo to krásné a možná jsem neudělala tak velkou 1 večírek horrorpopdarling-20090621113528-00-originalostudu. Pokud ano, omlouvám se. Ale asi ne, protože na Vánoce jsem pozvaná znovu! A do té doby budu snít o krásných potravinách z trhu (ach, jak se ty ryby krásně leskly, rostbíf voněl a brownies se rozplývaly na jazyku!), bílých tonetkách  a veselé společnosti skvělých lidí, ve které vůbec nevadí, že jste singl.
   Protože přátelé jsou rodina, kterou si sami zvolíme. (Dopsala, zaslzela a šla se namazat tím fantastickým thajským scrubem, který dostala jako dárek na rozloučenou).

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in Co se mi líbilo and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

4 Responses to Singl lady na večírku

 1. ladyesik says:

  Krásný pravdivý závěr, jako snad u každého článku :)) V této větě je mimochodem chyba: Objevila jsem tedy, že jsem se účastnila už mnoha oborových diksuzí.

 2. Anonymous says:

  Milé “dvě třicítky” ,končí rok a proto vám musím napsat, že jste vytvořily za celý rok moc milé čtení pro mne a moje přátele /šířím info o blogu jak lavinu :-)/. Jsem ráda, že se vám dařilo. Situace na této zeměkouli ani v tomto státě není laděná “do růžova”….. Nicméně 21.12.2012 se nekonal konec světa a tak věřím, že budete pokračovat ve svém psaní. Já musím říci, že letošní rok byl pro mne hodně mimořádný a věřím, že vše dobré bude pokračovat i rok příští. Tak vám dámy přeji hodně lásky a štěstí a pohody a vůbec všeho dobrého v tom roce příštím! Ať se vám splní vaše přání.
  vaše čtenářka Dantu

 3. panda says:

  myslim, ze si na tento clanok spomeniem, ked budem na Silvestra osamotena popijat druhy pohar cerveneho:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s