Desatero detoxikace aneb Fatalčiny zápisky z detoxu

528423-img-zdravi-zena-dieta-hubnuti-zelenina-ovoce(FF) 1. Detoxikace je velmi správná a snadná věc. Jsem nejlepším příkladem – já sama jsem se začínala detoxikovat už tisíckrát. (PS: Nikdo nemluví o tom, že jsem se prodetoxikovala až ke správnému konci.)
2. Intoxikace je stokrát zábavnější než detoxikace. To je ovšem veřejné tajemství, o kterém se ve slušné společnosti nemluví, takže o něm nebudeme mluvit ani my. Zapomeňte, že jste něco takového četli.
13327408181893. Detoxikace v podstatě znamená, že ze svého života vyloučíte kofein, alkohol a nikotin (čímž máme půlku zábavy pryč), začnete cvičit, budete jíst zdravě, pít litry vody a hodně odpočívat. Ten odpočinek je dobrý, ne?
4. Pořád jsou tady skvělé věci, které k detoxikaci patří a zahrnuje je – namátkou třeba masáže, ovocné saláty (věřte iStock_000012305890Large_HRmi, budou vám chutnat), tanec (i ten, společně se sexem, prostě JE sport) a spousta zábavných zážitků, které (dočasně) nový životní styl přináší.
5. Připravte se na to, že jakmile se vaše tělo začne čistit, budete mít (taky dočasně!) ohavnou pleť. A tím myslím opravdu ohavnou. Na druhou stranu – když všechno na jaře bude pučet, budete trendy!
6. Společně s toxiny, které budou pod Detox_Juices_smallvlivem prospěšné diety, cvičení a vitaminových koktejlů mizet z vašeho těla, se mohou vynořit i negativní myšlenky. Ty chtějí taky pryč, tak se jich nebojte, nedržte je, prociťte je a nechte je jít. Ta úleva bude přímo hmatatelná.
7. Super je, že smyslem detoxikace je zbavit se škodlivých návyků – takže proč to nevzít gruntu? Zbavte se rovnou i Detox-Freindshipsoblečení, které vám nesluší, lidí, kteří vám nedělají radost, věcí, které vám překáží a činností, které vás netěší. A nezapomeňte na mentální návyky, která vám možná škodí víc než hamburger s mojitem dohromady. Ano, mám na mysli to věčné sebeobviňování, sebekritiku a nedostatek lásky k sobě samým. Pryč s tím!
8. Dalším nesporným plusem detoxikace je, že o ní můžete důležitě vyprávět. V práci, mezi kamarádkami, u 4714493-kalendar-campari-09-jessica-albakadeřnice i v klubu budete působit dojmem člověka, co se vyzná, ví, co je pro jeho tělo nejlepší a vůbec je celý cool. Ne že vás někdo vzápětí nachytá u baru, popelníku, v cukrárně nebo fastfoodu! Do takových podniků vyrážíme v období D zásadně v paruce a černých brýlích.
9. Hříchy, kterých jste se museli vzdát, vám poté budou připadat ještě lákavější a zábavnější. Nebo ještě lépe – carrie-bradshaw-writingbudou vás odpuzovat, vaše po zdraví a čistotě toužící tělo je bude odmítat a vy se jich konečně zbavíte! Už žádné noční vyjídání ledničky, zaprášený rotoped a pařby do pěti do rána. Ach. Ouvej.
10. Teď už mě omluvte, musím si jít na zítra připravit salát z klíčků a naložit se do levandulové vany. Ten obal od mekáče a sklenka červeného povalující se u počítače nejsou moje! To tady musel někdo zapomenout…

Follow on Bloglovin

fotozdroj: prozeny.blesk.cz, blog.avocado.org.au, newyoumedia.com, bleskove.centrum.cz, carriebookproject.com

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in 10 důvodů, krása, kosmetika a tak., Tasted On Us...Aneb vyzkoušely jsme and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

5 Responses to Desatero detoxikace aneb Fatalčiny zápisky z detoxu

 1. udvouverunek says:

  Teda, myslím že tohle by měli publikovat na stránkách všech těch časopisů, kde se běžnou ženu snaží přesvědčit, že detoxikace je zdravá. Ale v podstatě je to od nich jen snůška nudných žvástů. Kdyby kdekoliv publikovali Fatalčin 10-ti bodový návod, myslím, že v tu ránu se se začlo detoxikovat půl naší republiky! :D
  Taky jsem chtěla zas na jaře jednu detox kúru podstoupit, loni mi docela pomohla, ale letos ne a ne se rozhoupat… nejvíc mi vadí vidina skupování červené řepy po kilech a její následné vaření (fuj, ten pach!) a konzumace v salátu. Bez řepy by to bylo mnohem snazší.
  Verunka

 2. Mimo.ň says:

  Bod číslo dvě mi naprosto stačí. Díky za něj! :-) Jdu na věc… :-)

 3. Sedmi says:

  Cha, minimálně bod o vyhazování oblečení splněn dokonale… mám tu asi 3 trička, dvě košile, troje kalhoty a jednu sukni… jako vážně, víc se mi do auta nevešlo…

 4. mfrohlichova says:

  Teda jak to tady tak čtu, tak mám hned chuť si zadetoxikovat…..ale ještě je pořád dost chladno a já mám stále zimní návyky – jak v jídle, tak pití (alkoholu :). Na jaře mám vždycky chuť něco takového spáchat, ale obávám se, že nejsem schopna to udělat takhle dokonale včetně všech bodů – oblečení vyházuju – stejně nemám pořád co na sebe, ovocný salát si udělám – občas chvíli nekouřím a to je tak všechno – ale půjdu do sebe….

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s