Znovu zrození o velkých nocích

1 velikonoce favim com(Boh) Po Modrém pondělí a Žlutém úterý, kdy jste jistě všichni uklízeli a vymetali smetí, špatnosti a hlavně zimu z domu…(no evidentě ne všichni, protože se nás ta zima nějak drží, že? Je to vaše vina!) jsme prosvištěli Škaredou středou (ano, kdo se mračil o Škaredé středě, bude se mračit celý rok, no já naštěstí byla na super koncertě, takže vrásky opět oddáleny…uffff), včera jsme se (o Zelený čtvrtek ne, nejedná se o protěžování jedné politické strany) ládovali špenátem něbo něčím zeleným, až jsme došli do dneška. Do Velkého pátku. O Velkém pátku byl ukřižován Ježíš Kristus (R.I.P.) a bude se sloužit mše bez varhan. Kdo se však nechystá do kostela, měl by vyrazit do přírody, protože dneska by se měly také otevírat skály a vydávat své poklady. 
   Ovšem velký přerod nás čeká až zítra, v sobotu. O Bílé sobotě se zapalují svíce, jakožto symboly nového života. Noc mezi Bílou sobotou a Velikonoční nedělí je nejen okamžikem vzkříšení Krista Pána, ale hlavně symbolickým vítězstvím světla nad tmou. Takže pokud se chcete na jaro připravit, pokud chcete zažít přerod a to staré nechat za vámi, zapalte svíčky a poproste Vesmír o vyřešení všeho, co vás trápí. Nebe se tu noc otevře a všechno půjde lépe!
   1 velikonoceV neděli, na Boží hod velikonoční, už s klidným srdcem napečte beránky a mazance (nezapomeňte na křížek),  nabarvěte vajíčka, která budete v pondělí rozdávat a jděte brzo spát. Kapitalisti nás připraví o jednu hodinu, což velmi špatně nesu, ale nic s tím neudělám. Nechte se o Červeném pondělí vyšlehat, ať jste zdravé a plodné a mužům kolem sebe darujte červená vajíčka, aby i oni byli plodní (vejce k vejci, že?! ehm, ehm).
   Velké noce nejsou jen o mrtvém mučedníkovi na kříži, jsou i o novém životě o nových začátcích, o přerodu, o jaru, které má přijít a o radosti. Kupte si něco nového, ať vás v pondělí beránek nepokaká a ukažte Vesmíru, že vy jste připraveni. A ono to jaro přijde. Když jsme připraveni, všechno pak přijde!

Follow on Bloglovin

foto: favim.com, google.com

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in Co se nám honí hlavou and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Znovu zrození o velkých nocích

 1. Anonymous says:

  Nazvala bych to instatním shrnutím velkonočních svátků. Bylo to milé. Dokončila bych to předáním daňového přiznání na finančák. Což by měla být taková /ne sladká/, ale tečka za vymetáním smetí.
  Veselé velikonoce všem. Jaro bude. Přišlo pokaždé, tak přijde i letos :-))))
  dantu

 2. Sedmi says:

  taky se pridavam do klubu barbaru a pohanu :D

 3. Vanilka says:

  Díky za pěkné shrnutí velikonoční symboliky. Já-barbar jsem se toho spoustu dozvěděla.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s