Vyzkoušely jsme – Kapyderm (záchrana vlasů a pokožky, která opravdu funguje)

1_IMG_1076

(FF) Trápí mě moje vlasy. Křehké, jemné až éterické, uchitne se mé ironické já. A protože už ve svém věku tuším, že nepomohou ani kadeřnice, ani nejrůznější šampony, oleje, balzámy, pěny a kondicionéry, musím na zlepšení vlasové morálky jinak. Zgruntu. Pěkně od podlahy. Od pokožky. Bohyně byla tak hodná, že mě do vlasového centra doprovodila a proceduru Kapyderm rovnou vyzkoušela se mnou. Nade mnou vlasoví odborníci zajásali (“Máme co řešit!”), Bohyni sdělili to, co víme obě dobře. “Vaše vlasy jsou krásné, zdravé, husté, dokonalé…”. Cítila jsem se nepatřičně stejně jako tehdy na společném cvičení na vibrační plošině, kdy cvičitelka prohlásila s pohledem na Bohyni: “Vy, kdo máte prsa, si rozepněte podprsenku.” a mě i má drobná (ale do háje pevná!) ňadra ignorovala…IMG_1024
   Pojďme radši zpátky do vlasového studia. Kdyby v čekárně seděla velkostatkářova dcerka, hbitě by zkritizovala umělé narcisy, řvavou diskohudbu, smskující recepční a kadeřnice s odrosty a s vlasy v podivném culíku, ale já ne. Já tohle kritizovat nebudu a budu hodná. Po chvíli čekání nás vyzvedává tricholog Lukáš a ano, vypadá jako na webových stránkách studia, u kterých jsem se dopoledne podivovala, proč si tam proboha dávají fotky z americké fotobanky. Vždyť ti odborníci nikdy nevypadají tak jako na PR stránkách. Nu, tak tady ano… (Jupí)IMG_1041
   Lukáš nás odvádí do svého království, aby odsud Bohyni po pár minutách vyprovodil s vlídným: “Víte co, počkejte vedle, aby si to kolegyně užila.” A kolegyně si tak užívá detailní záběr na zvětšené kořínky svých vlasů, podivuhodné trychtýřky, ze kterých na pokožce vyrůstají, pomazání hlavy tee tree olejem, rašelinový zábal i příjemnou masáž. Diagnoza? Moje hlava je stejně jako já napjatá, vysušená a podrážděná. Hlavu pomazanou pak střídá Bohyně, která, soudě dle jejích výkřiků, absolvuje to samé.

(Boh) Poté, co Fatalka vylezla z úřadovny pana Lukáše (opravdu vypadá jako z plakátu! Lukáš, ne Fatalka. Tedy vlastně ona taky, ehm. To máte jedno…) s rašelinou na hlavě, řekla jsem si: “Fajn, to tu ještě nebylo.” A protože mám krásné zdravé husté dokonalé vlasy (musela jsem to zmínit znova, poznámku o poprsí si domyslete:-) rozhodla jsem se udělat Fatlace i vám radost a nechala se nafotit bez zkrášlovadel a s (hnojem, pardon) rašelinou na hlavě.
IMG_1063   Docela to studí a cítíte mokrou hlínu, takže je dobré si opakovat, že je všechno v pořádku, nikdo se vás nesnaží pohřbít za živa, ani se na vaší hlavě nebudou pěstovat žampiony. Navíc ta vlhkost rašeliny je velmi důležitá, protože vodu si vezme vaše zoufalá pokožka, aby se trochu napila, chudika, a zbylé blátíčko vám pak sličný tricholog odborně smyje. Podstata problémů, které nemám (ano, musela jsem to opět zmínit), je v dehydrataci, v napnuté podrážděné pokožce, v nevhodných přípravcích na objem a taky v silikonech, které vám na pokožce vytvoří gumovou čepici a potáhnou i vlas, aby se leskl, ale nedýchal, stejně jako ta pokožka. Takže jediná možnost jak ven z tohoto problému je používat věci bez silikonů, hodně pít a případně chodit občas na rašelinový zábal k panu Lukášovi. (Zatím má v nabídce jen to…ehm, ehm). Kapyderm ovšem není jen pro stresaře, co mají pocit, že by IMG_1080jejich vlasy mohly být hustější, krásnější, dokonalejší, ale i pro lidi s lupenkou a jinými závažnými kožními chorobami, na které opravdu zabírá a pacientům pomáhá, a proto vlastně o tom píšeme, že… A ne abychom vychválily své přednosti a kštici (po čtvrté:-)
   Ale jedeme dál, po umytí rašeliny šamponem od Kapydermu (jak jinak, nemá smysl to míchat, stejně jako alkohol, že?!) jsem ještě otestovala nějaký olejíček, co dokonale pokožku prokrvil. Nevím, jestli se mi to líbilo, ale bylo to zvláštní. Jako bych měla mokrou hlavu a foukal ledový vítr a při tom mi ale bylo teplo.  Nicméně mé hlavě se to líbilo, tak ať už jdou jednou ty pocity nejistoty do háje, nebo ne? :-) Celou proceduru uzavřela podařená foukaná a my mohly jít domů. To hlavní je používat celou řadu přípravků Kapyderm, ne jen jít na zábal nebo použít ampule a pak to pěkně zafláknout silikonem a jinými hnusy. Musíte to vzít logo-kapydermpořádně od podlahy. Díky zacílení na zákazníka s problémy spíše zdravotními než vzhledovými jsou všechny lahvičky i logo Kapydermu tak trochu mimo fashion svět, takže se nelekejte. Tady stejně jako u Ballantine´s platí, že to podstatné máte uvnitř, tak proč řešit, jestli obaly jsou nebo nejsou sexy, že? Kupte si je a sexy budete vy, a to je nejpodstatnější!

 

PS: Pan Lukáš není jen sličný tricholog, ale také velmi milý člověk, který chce lidem opravdu pomoci a svým výrobkům věří. Nakolik, že nám některé – pro čtenářky a pro čtenáře – věnoval. No a protože já mám (tak a teď to řekněme všichni společně) “krásné zdravé husté dokonalé vlasy” a Fatalka na tom není až tak špatně, jak si myslí (kočí, vážně ne, jsi krásná!), tak jsme se rozhodly přípravky věnovat tomu, kdo je opravdu potřebuje. Nicméně nic není zadarmo, takže někdy v příštím týdnu vyhlásíme soutěž o přípravky a ošetření značkou Kapyderm. Těště se! :-)

 Follow on Bloglovin

foto: archiv 2 30, Kapyderm.cz

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in krása, kosmetika a tak., Tasted On Us...Aneb vyzkoušely jsme and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

7 Responses to Vyzkoušely jsme – Kapyderm (záchrana vlasů a pokožky, která opravdu funguje)

 1. Líbí se mi, jak vysvětlíte. Udělali jste to dobře!

 2. Romana says:

  Ten Lukáš si to asi dává i na obočí, co? Holky, dobrý, já jsem velmi silný alergik – jen na šampony a kondicionéry, skončila u ayrvédských bylin (ne přípravků – mleté listí), a to ještě můžu používat jen některé. Má to svoje obrovské výhody, vlasy mi rostou jako kdybych jedla NPK, ale je to dost voser, třeba na služebce. Takže tohle mne dost zaujalo, když jsem viděla ty fotky nemocných hlav na jejich stránkách, je to asi opravdu jemná kosmetika. Kdybych mohla mít jeden normální šampon v lahvičce, a kdybych mohla mít ještě i normální kondiccioném, aspoň na občasné použití, taky bych byla ochotná přísahat, že si nebudu rozčesávat mokré vlasy.
  Jdu Lukášovi Vlasatému napsat, díky za tip.

  • Tak to mě moc zajímá, jak to dopadne. Dáš nám případně vědět, prosím?! Jinak určo řekni že jsi od nás, bude si nás pamatovat…ehm, ehm. A fakt vřele doporučuju! (Boh)

 3. Sedmi says:

  hm…. a mohli by něco udělat s vlásky Lilly, které se pro mě naprosto nepochopitelným způsobem krabatí a chemlonovatí? Stačilo by, aby nechemlonovaly…

 4. Dejnicka says:

  Tak nějak se zdráhám uvěřit, že by to na skutečné problémy tam, kde i klasická medicína selhává fungovalo, ale naděje umírá poslední!

  • Znám někoho, kdo má těžku lupénku, a proto jsem to chtěla vyzkoušet. No a jak jsem tak mluvila s panem Lukášem, opravdu je to možné. Samozřejmě ne hned, ale prý se to opravdu zlepšuje a zákaznice za ním chodí s díky. Proto jsme se taky rozhodly o Kapydermu napsat, nikdy jsme nic podobného neudělaly, ale osobně cítím potřebu tu informaci poslat dál. (Boh)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s