Znamení dobrého a špatného vztahu

1 imagesCA0VBHRK10 znamení, že váš vztah není zas až tak dojebaný

(FF)1. Ten vztah vám sílu dodává, ne ubírá. Máte pocit bezpečí a život je lehčí. Netvrdím, že jednodušší a bez problémů, ale lehčí,  v jisté rovině. Člověk není na všechno sám. Čert vem svobodu i se všemi jejími možnostmi.

1 monroemiller2. Jste tým. Můžete se i pohádat do krve, protože víte, že to není konečná. Že se nakonec dohodnete. Že tady pro sebe jste. Fňuk.

3. Máte svůj jazyk. Málem jsem napsala „tajný jazyk lásky“, ale mám pocit, že  tenhle rok ze mě toho růžového marastu, už proudilo tolik, až z toho moje cynické Já blinkalo v rohu… Prostě jsou věty, slova a hesla, kterým rozumíte jen vy dva.

1 himym-robin-barney-w3524. Dotýkáte se. Nejen kvůli sexu. Dotýkáte se proto, že jste si blízcí. Že je to přirozené. Vždyť víte. Prostě proto.

5. Mluvíte spolu každý den. Víte o sobě. „Den, kdy bych s Tebou nepromluvil, by byl špatný den,“ řekl jednou Barney krásné Robin, a i když všichni víme, že seriálové a filmové scénáře se v životě nestávají (nejsem1 láska láska 376947_528174330531130_1976002301_n si 100% jistá, ale o tom příště), tak tady na tý větě něco bude.

6. Odporné klišé, ale… Když vám donese pralinky, suši a květiny, když jste nemocní v posteli. Blinkáte? Vždyť jsem vás varovala, že je to klišé, ne?

7. Když vám naopak nedonese pralinky, ale čistící prášek do pračky, pánev na palačinky a kryt (?) na rozvalenou zásuvku s dráty zvědavě čumícími do koupelny (doporučuju, je to 1 sníh láska 428663_291208384277695_242828072449060_763063_1441331167_nhodně safe).

8. Když se na sebe i po letech těšíte. Když vás to těšení hřeje. Ne, nejen „tam“.

9. Když on/ona je první, komu chcete všechno vyprávět. Dobré i špatné, velké věci, ale spíš ty každodenní detaily, jako co jste jedli a kdo vám řekl, že mátekostnatou prdel nebo styl psaní… Jo, mně to řekli! Ten styl teda… Když vás to zajímá a když to zajímá jeho/ji.

1 m221022715

10. Když prostě VÍTE, že vás miluje.

1a hes-just-not-that-into-you-10 znamení, že váš vztah je přesně tak dojebaný, jak jste si mysleli

Na základě několikaletých terénních výzkumů a několika utrpěným zlomeninám srdce předkládám seznam vypozorovaných znamení, která potvrzují, že to 1 1190197493_scarlett-johansson-1024x768-23322nebude Nesnesitelná lehkost bytí, ale spíš jen Radost až do rána. Jestli vůbec. Díky tomu možná poznáte radši dřív než dýl, že vás „až tak moc nežere“. Jo, tenhle film si pak pusťte několikrát. Já a Scarlett Johannsson bychom mohly vyprávět.

1. Když poslední kytka, kterou jste viděla, byla ta, co jste nesla pratetě na hrob o Dušičkách. 1 he_s_just_not_that_into_you19Předloni.

2. Když protistrana jaksi neplánuje budoucnost a nepamatuje si minulost. Tedy vaši společnou minulost. Jasně, že nikdo nehraje své lásce pod oknem s mariachi za zády a růží v zubech jen proto, že je neděle a v neděli jste se seznámili, ale nepamatovat si, kdy jste 1 podzim girl,jacket,shawl,fashion,brunette,girls-8c607f4dc760c0d9de29779eef819105_h_largese seznámili nebo první polibek je trochu trapas.

3. Když se cítíte stejně sami, jako když jste byli sami. Trochu kontraproduktivní, že?

4. Když neví, co máte ráda. Jestli pijete bílé nebo červené, pivo nebo jen 42 % vodku (seriously?! Ježiš, 1 hajzlík 553357_313963025363795_1533225830_ndejte se do kupy! Pro inspiraci doporučuji film Young Adult). Jestli máte na něco alergii. Kde bydlíte. Ne, není zapomnětlivý. Jen to není důležité. Pro něj.

5. Když se ozve jen proto, že ostatní „lepší“ program nevyjde. Jo, je to hnus. Ale upřímně – nemáte náhodou taky kamaráda pro případ, že je vám smutno a nemáte s kým vyrazit na drink a kamarádka to být nemůže, protože ta na vás (předpokládám) obdivně nezírá? A přitom tušíte, že ten kamarád je do 1 sex je dobrý vždycky beltissimo2vás trochu zabouchlý, ale vy děláte, že to nevidíte? No, to taky není úplně fér, že jo? I když…

6. Tohle je záludný bod. Sex totiž může být pořád skvělý. I když vám nenosí kytky (co s tím pořád mám, proboha?), i když vám dává buráky, po kterých otejkáte jak meruna, a i když tušíte, že je s vámi jen proto, že s ním Evžen nešel na pivo, protože má výron. Kotníku.
Jo, takže sex může být přesto všechno, přes všechen kal vztahu a kalná rána nocí super. Ale je to JEN SEX. Nehledě na to, kolik oxytocinu se ve vás potom vyplaví. Je to JEN OXYTOCIN. Jo.1 He-s-Just-Not-That-Into-You-hes-just-not-that-into-you-16685867-950-620

7. Mimo postel (koupelnu, kuchyň a jiná místa, kde může dojít k sexu) nemá potřebu se vás dotýkat. V restauraci sedí naproti (konfrontační pozice) a na ulici nejde vedle vás, ale před vámi (jo, utíká vám a prozrazuje se sám). Taky se podívejte, kam směřuje jeho hrudník a špičky. Bot, ne zákusky. Vím, že 403070_10151313897826140_734921484_nto všichni víte, ale opakování matka moudrosti: Muži směřují svou hruď i špičky nohou k nejatraktivnějšímu objektu v místnosti. Je to na tu prsatou servírku nebo bloncku v červených šatech? Chvíli to může být neúmyslné (oni za to fakt nemůžou), ale celý večer? Budeme si lhát?

8. Neposlouchá vás. Jedním uchem tam, druhým ven. Jo, tenhle bod následuje většinou až po sexu. Než mu poprvý ukážete gaťky, většinou vám visí na rtech a 1 božský 202450945718665453_9WLTKSI4_fzajímá se i o vycpanýho gekona, na kterýho jste upadla v pátý třídě. Ten jeho fascinovaný pohled a povzdech je jen součást předehry.

9. Neví, co vám udělá radost, co vás povzbudí a co potřebujete. Proč? Protože vás nezná. Rychle pryč! Pan Božský (pro mladší, nezkušené ročníky a pro mě 1 28ea9bb0c6_12354754_o2samotnou: pozor, Pan Božský je téměř neexistující ideál) moc dobře ví, kdy potřebujete políbit a kdy proplesknout. A kde. Chich. Jej.

10. Pravda je, že když je vztah dojebaný, tak to VÍTE. Konec přijde stejně neodvratně jako další díl Twilight ságy do kin a další exotické dítě do rodiny Jolie-Pittů. Takže jakmile to víte, sbalte si saky paky 1 pryč 599677_407228209334478_924763760_nprvní. Čím dřív odejdete, tím dřív potkáte někoho, kdo se vás bude něžně dotýkat a plánovat s vámi budoucnost. A že někdo takový existuje, to přece taky VÍTE. (Následně doporučuji překontrolovat podle seznamu č. 1)

PS pro mé blízké:
Nic se mi neděje, nic se nestalo, s nikým se nerozcházím. Ale jestli mě někdo chcete vzít na obrovský čokoládový dort a utěšovat, tak si čas udělám a důvod najdu!

About Femme Fatale s Bohyní

http://dvetricitky.cz We And The City - Jak to vypadá, když si Femme Fatale a Bohyně založí blog… Aneb dvě třicítky ve městě
This entry was posted in 10 důvodů and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

14 Responses to Znamení dobrého a špatného vztahu

 1. Anonymous says:

  Milá Fatalko, už jsem dlouho nečetla něco tak výstižného a to v obou článcích. Musíme si přiznat, že i když víme, že to není ve vztahu úplně ONO, tak nechceme být o samotě a nalháváme si…..prostě nalháváme. Až když poznáme XY těch “špatných”, tak si dokážeme vrnět v tom dobrém vztahu. dantu

 2. Marcela says:

  Najít jakýkoliv konkrétní návod na něco tak abstraktního jako je vztah dvou lidí je téměř nadlidský úkon a většinou ho člověk najde až už je po vztahu…..Tento “návod” či test je prostě trefný – měl by vejít do učebnic :-D. Díky za něj – zjistila jsem, že na tom nejsem zas tak špatně, jak si někdy myslím !-)

 3. Nic se ti neděje? Nic se nestalo? A s nikým se nerozcházíš?
  Tak to jsem hned klidnější…
  Chceš poslat dort poštou???

 4. vimneok says:

  tohle se určitě objeví za čas někde v ženském časopise, je to hodně výstižné :)

 5. Barb says:

  Naštěstí jsme v první polovině. Akorát, že… ON mi nenosí kytky, ON mi vaří. A božsky.

 6. panda says:

  Jezis, a ked som sa nasla v oboch zoznamoch? a ked spolu po cerstvom rozchode vychadzame skoro lepsie ako predtym? Babo rad:)

 7. Králikkéš von Marakkéš says:

  A co když je to tak půl napůl? Co pak? Co jsou domněnky a co realita? A co na to srdce? Potřeboval bych s Fatalkou sníst celý čoko dort. A jelikož to nejde švihám sem jeden recept na cukroví : 250 g másla sa smíše s 250 g hladké mouky a 5 lžicama bílého vína. Uválíme těsto, popíjíme ten zbytek z 0,7 l vína, vykrajujeme, pak pečeme pomálu na 200 stupňů a stále upíjime to víno. Až upečeme oválíme v cukru moučce. A pak to sníme a máme jasno. Život je fajn, i když je nejasný.

 8. Celkem výstižné.
  Chtě nechtě (vlastně už z větší části chtě) musím přiznat, že v prvních deseti bodech jsem nás našla snad jen jednou, pokud vůbec. V druhé desítce to bylo tak půl napůl. Jo, je to na h**no. Víc než na h**no.
  Verunka

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s